Karambol na drodze S74. Zderzyło się około 40 pojazdów

Polska
Karambol na drodze S74. Zderzyło się około 40 pojazdów
Polsat News
Karambol na S74 koło Kielc

Około 40 pojazdów brało udział w karambolu, do którego doszło na drodze ekspresowej S74 w kierunku od Cedzyny na Kielce w woj. świętokrzyskim. Wstępne informacje wskazują, że poszkodowane zostały cztery osoby. Około godziny 13:30 reporterka Polsat News Karolina Ziewiecka przekazała, że droga w miejscu karambolu jest już przejezdna

Mł. asp. Małgorzata  Perkowska-Kiepas, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przekazała wczesnym rankiem w rozmowie z polsatnews.pl, że jak wynika ze wstępnych informacji, w karambolu mogło brać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pojazdów. 

 

Przed godz. 8 doniesienia potwierdził rzecznik prasowy KW PSP w Kielcach st. kpt. Marcin Bajur. - Wstępne ustalenia wskazują, że w zdarzeniu uczestniczyło około 30 pojazdów, w tym dwa samochody ciężarowe - przekazał. 

 

Jak dodał, pierwsze informacje wskazują, że obrażenia poszkodowanych nie są poważne. Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala. - Organizowane jest schronienie dla osób, które uczestniczyły w tym wypadku. Na miejscu rozkładane są namioty - informował Bajur.

 

Z najnowszych informacji wynika, że w zdarzeniu brało udział około 40 samochodów, z których 24 są poważnie uszkodzone. Do karambolu doszło na odcinku ponad 500 metrów drogi S74.

 

Droga ekspresowa S74 w kierunku Kielc jest całkowicie zablokowana. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

 

WIDEO: Karambol na drodze S74. Zderzyło się około 40 pojazdów.

 

 

Karambol na drodze S74. Zderzyło się około 40 pojazdów

- Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku przed godz. 7. Zamknęli możliwość zjazdu z ronda w Cedzynie w kierunku Kielc. Objazd wyznaczono dawną drogą 74 przez Cedzynę i Domaszowice w kierunku Kielc - poinformował polsatnews.pl dyżurny punktu informacji drogowej GDDKiA w Kielcach.

 

- Zauważyliśmy, że wielu kierowców jadących w przeciwnym kierunku gwałtownie zwalnia, aby zobaczyć co się stało. Apelujemy do nich, żeby zwrócili uwagę na drogę, i nie stwarzali zagrożenia - zaapelował na antenie Polsat News rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach Kamil Tokarski.

 

Zwrócił też uwagę na trudne warunki na drogach w całym regionie. Jak mówił: - W całym województwie odnotowaliśmy kilkanaście zdarzeń drogowych.

 

O godzinie 13:30 reporterka Polsat News Karolina Ziewiecka przekazała, że droga S74 jest całkowicie przejezdna.

mst/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie