Tunel na Zakopiance: Kierowca zawrócił i jechał pod prąd

Polska
Tunel na Zakopiance: Kierowca zawrócił i jechał pod prąd
Screen/YouTube/GDDKiA
Niebezpieczne zachowanie w tunelu na Zakopiance

GDDKiA opublikowała nagranie z monitoringu ze słynnego już tunelu na Zakopiance. Kierowca samochodu osobowego zawrócił i jechał pod prąd, nie zwracając uwagi na jadącego z naprzeciwka tira.

"Kilka dni po otwarciu tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym prezentowaliśmy film z nieodpowiedzialnymi kierowcami zatrzymującymi się w tunelu, by zrobić selfie. Dzisiejszy 'bohater' swoim zachowaniem również mógł doprowadzić do tragedii. Zawrócił w tunelu i jadąc pod prąd zjechał na pobliskim węźle" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Kierowcy mają problem na zakopiance. Nowy tunel mierzy prędkość i wlepia mandaty

 

GDDKiA opublikowała w internecie film z niebezpiecznego manewru, który zarejestrowano w tunelu na Zakopiance pomiędzy Naprawą a Skomielną Białą. Kierowca osobówki, jadąc pod prąd, nie zwracał uwagi na sygnały, jakie długimi światłami dawał mu jadący z naprzeciwka kierowca tira. 

 

Monitoring na Zakopiance

GDDKiA przypomina, że nieodpowiedzialne zachowania na S7 rejestrują kamery. 


"Nagranie potwierdza, że niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy nie mają znaczenia. Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu" - czytamy w komunikacie GDDKiA. W tunelu na Zakopiance jest zainstalowanych łącznie 170 kamer.  

 

ZOBACZ: Tunel na zakopiance otwarty. Jarosław Kaczyński: Droga potrzebna dla całego kraju


Dwukilometrowy tunel w masywie góry Luboń Mały na drodze ekspresowej S7 został otwarty 12 listopada. Niedługo po otwarciu kamery monitoringu nagrały kierowców, którzy zatrzymywali się w tunelu, aby zrobić sobie selfie. 

 

Zawracanie i zatrzymanie pojazdu w tunelu są zabronione przez przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Generalna Dyrekcja podkreśla, że filmy i zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa za każdym razem przekazuje policji.  
 

adn/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie