USA: Zbierała pieniądze dla bezdomnego. Wydawała je na swoje przyjemności

Świat
USA: Zbierała pieniądze dla bezdomnego. Wydawała je na swoje przyjemności
Facebook/Biuro Prokuratora Hrabstwa Burlington
32-letnia Katelyn McClure została skazana za wyłudzenie pieniędzy w sieci

32-letnia Amerykanka założyła w sieci zbiórkę pieniędzy dla bezdomnego. Mężczyzna miał pomóc jej, kiedy zabrakło jej paliwa przy drodze. Internauci wpłacili na rzecz weterana amerykańskiej armii ponad 400 tys. dolarów. Kobieta nie zamierzała jednak dzielić się z nim pieniędzmi i wydawała je na własne przyjemności. Została skazana przez sąd za oszustwo finansowe.

Katelyn McClure usłyszała w piątek wyrok w sprawie wyłudzania pieniędzy w sieci. Sąd uznał ją za winną sprzeniewierzania środków internautów, którzy myśleli, że wspierają bezdomnego weterana amerykańskiej armii. 32-latka zebrała w ten sposób ponad 400 tys. dolarów.

 

Amerykanka działała w porozumieniu ze swoimi partnerem Markiem D'Amico. Katelyn McClure założyła w sieci zbiórkę finansową na rzecz bezdomnego Johnny’ego Bobbitta Jr. W opisie podkreśliła, że weteran pomógł jej, kiedy skończyła się benzyna przy drodze.

 

32-latka dodała, że bezdomny mężczyzna miał wręczyć jej ostatnie 20 dolarów, żeby mogła zatankować. Dla uprawdopodobnienia historii do opisu zbiórki dołączono zdjęcie Katelyn z Johnnym.

Zbierała pieniądze dla bezdomnego. Wydała je na grę w kasynie

Historia błyskawicznie obiegła media społecznościowe, a zbiórkę wsparło ponad 14 tys. internautów. Amerykanka oraz jej partner zgromadzili 402 tys. dolarów (ok. 1,75 mln zł). Okazuje się, że pieniądze nie zostały jednak w całości przekazane bezdomnemu weteranowi, a para wydała je głównie na własne przyjemności.

 

Śledczy ustalili, że Katelyn oraz Mark przeznaczyli środki na samochód marki BMW, luksusowe torebki, noworoczny wyjazd do Las Vegas oraz grę w kasynie. Johnny Bobbitt otrzymał od Katelyn i Marka zaledwie 75 tys. dolarów (ok. 327 tys. zł).

Bezdomny weteran pozwał 32-latkę. Kobieta usłyszała wyrok

Weteran postanowił pozwać 32-latkę oraz jej partnera. Przyznał przed sądem, że historia w opisie zbiórki została całkowicie zmyślona. W rzeczywistości para poznała go miesiąc przed rozpoczęciem zbiórki, w pobliżu kasyna. "Część z benzyną jest kompletnie zmyślona, ale ten koleś już nie. Musiałam trochę to podkręcić, żeby ludzie poczuli się źle" - miała pisać Katelyn do znajomego w jednej z ujawnionych wiadomości.

 

Katelyn McClure została skazana przez sąd na trzy lata więzienia. Usłyszała także dożywotni zakaz zatrudnienia w placówkach publicznych.

 

 

W 2018 roku cała trójka zamieszana w sprawę została skazana za udział w spisku prowadzącym do kradzieży. Mężczyźni przyznali się do winy i w 2019 roku zostali skazani na 5 lat więzienia. Katelyn przyznała się do kradzieży drugiego stopnia i usłyszała wyrok roku więzienia.

jkm/ sgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie