Wielkopolskie: Pijana 14-latka trafiła na SOR. Miała 2,5 promila

Polska
Wielkopolskie: Pijana 14-latka trafiła na SOR. Miała 2,5 promila
poznan.pl
Pijana 14-latka trafiła na SOR. Miała 2,5 promila

2,5 promila alkoholu miała w organizmie 14-latka, która trafiła w sylwestrową noc na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wielkopolskiego Centrum Pediatrii. W sumie w ciągu minionej doby tamtejszy SOR przyjął 175 zgłoszeń. Wśród pacjentów był też nastolatek poparzony petardą.

Rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska przekazała, że tegoroczny sylwestrowy dyżur na SOR w Wielkopolskim Centrum Pediatrii "był dość pracowity". - Zgłoszeń było łącznie bardzo dużo, bo 175 w ciągu ostatniej doby – nie jest nasz rekord, ale to już naprawdę duża liczba - informowała. 

 

Dodała, że "mimo wszystko można powiedzieć, że było w miarę spokojnie". - Nie odnotowaliśmy dużo takich typowych, sylwestrowych zdarzeń - powiedziała. 

Troje pijanych nastolatków. 14-latka miała 2,5 promila

Poinformowała, że na oddział trafiło m.in. troje pijanych nastolatków. Wśród nich była 14-latka, która w organizmie miała 2,5 promila alkoholu.

 

ZOBACZ: Bydgoszcz: Zderzenie osobówki z radiowozem. Dwóch policjantów trafiło do szpitala

 

- Odnotowaliśmy także jedno takie poważniejsze zdarzenie z petardą; nastolatek z poparzoną twarzą i ręką trafił na oddział chirurgiczny - poinformowała.

To pierwszy pediatryczny SOR w Wielkopolsce

Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci w Wielkopolskim Centrum Pediatrii przy ulicy Wrzoska w Poznaniu rozpoczął pracę w nocy z czwartku na piątek. Jest to pierwszy pediatryczny SOR w Wielkopolsce.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński w szpitalu. Rzecznik PiS komentuje

 

Szpitalny Oddział Ratunkowy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu prowadzi całodobowy dyżur dla pacjentów do 18. roku życia w stanie nagłego zagrożenia życia bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w wyniku choroby lub urazu, którzy wymagają lub mogą wymagać podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych, aby uniknąć dalszego pogarszania się ich zdrowia.

mst/ml / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie