Bydgoszcz: Zderzenie osobówki z radiowozem. Dwóch policjantów trafiło do szpitala

Polska
Bydgoszcz: Zderzenie osobówki z radiowozem. Dwóch policjantów trafiło do szpitala
Mazowiecka Policja, YouTube
Bydgoszcz: Wypadek radiowozu

Dwóch policjantów trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło w Bydgoszczy. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać zderzenie. Policyjna furgonetka przewróciła się na bok i "przejechała" tak kilka metrów. Jako sprawcę funkcjonariusze wskazują policjanta, który siedział za kierownicą radiowozu. Został pouczony.

Do zderzenia policyjnej furgonetki z samochodem osobowym doszło w środę, na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Markwarta w Bydgoszczy. 

 

Osobówka zderzyła się z radiowozem

Film, na którym widać całe zajście nagrała kamera samochodowa jednego z kierowców stojącego na światłach. Widać na nim, że jadący ze znaczną prędkością radiowóz, który poruszał się z włączonymi sygnałami dźwiękowymi, wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 

 

ZOBACZ: Zielona Góra. Samochód przejechał leżącego rowerzystę. Policja opublikowała nagranie

 

Sekundę później w bok furgonetki uderza osobowa mazda. Pojazd wywraca się na bok i przelatuje tak kilka metrów, obracając się przy tym o 180 stopni. 

 

Sprawcą policjant. Dostał pouczenie

Jak przekazała kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, sprawcą tego wypadku był policjant kierujący furgonetką. - Został pouczony - powiedziała. 

 

Należy zaznaczyć, że radiowóz poruszający się na sygnale jest traktowany jako pojazd uprzywilejowany, a co za tym idzie zostaje zwolniony z części reguł panujących na drodze. Za każdym razem musi się jednak upewnić, że może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie. 

 

ZOBACZ: Kraków. Wypadek z udziałem Jerzego Stuhra. Jest oświadczenie aktora

 

Po wypadku dwóch policjantów trafiło do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. Kobiecie kierującej mazdą nic się nie stało.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie