Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki na trzecim miejscu w Garmisch-Partenkirchen

PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Kubacki trzeci po pierwszej serii w Garmisch-Partenkirchen

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Poza podium znalazł się Piotr Żyła, który uplasował się na czwartym miejscu. Najlepszy okazał się Norweg, Halvor Egner Granerud.

Tradycyjnie w Nowy Rok skoczkowie rywalizowali w Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Bezkonkurencyjny okazał się Norweg, Halvor Egner Granerud, który skokiem na odległość 142. metrów w drugiej serii zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium, powiększając tym samym swoją przewagę klasyfikacji generalnej 71. Turnieju Czterech Skoczni.

Zaraz za nim uplasował się Słoweniec, Anzle Lanisek. Wśród liderów dzisiejszego konkursu jest też Dawid Kubacki. Polak wywalczył trzecią lokatę.

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Dawid Kubacki zwycięża w konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt

Żyła czwarty, Stoch w pierwszej dziesiątce

Poza podium znalazł się Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. W drugiej serii oglądaliśmy też Kamila Stocha, który ostatecznie był dziewiąty i Pawła Wąska, który zmagania zakończył w trzeciej dziesiątce. Do najlepszej trzydziestki nie zakwalifikował się ostatni z biało-czerwonych, Stefan Hula.

Noworoczne zmagania w Ga-Pa były drugą odsłoną tegorocznego, 71. Turnieju Czterech Skoczni. Teraz przed sportowcami i kibicami austriacka część zawodów w Innsbrucku (3 i 4 stycznia) oraz Bischofshofen (5 i 6 stycznia).