Skoki narciarskie. Dawid Kubacki zwycięża w konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt

PAP/EPA/FILIP SINGER
Dawid Kubacki zwycięża w konkursie PŚ w Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak prowadził już po pierwszej serii, gdzie uzyskał odległość 139,5 metra, co zapewniło mu zdecydowaną przewagę nad rywalami. Swoją formę potwierdził drugim skokiem na odległość 143 metrów. Tym samym Kubacki stanął na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Świata po raz trzeci w tym sezonie.

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w Titisee-Neustadt kwalifikację uzyskało czterech polaków. Najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który uzyskał odległość 139,5 metra, klasyfikując się tym samym na drugim miejscu.

Kubacki zostawił w tyle rywali - uplasowany na drugim miejscu Norweg Halvor Egner Granerud skoczył na odległość 133 metrów,  z kolei Słoweniec Anze Lanisek, który był trzeci, 132,5 metra.

ZOBACZ: PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki zwyciężył drugi raz z rzędu

W drugiej serii Dawid Kubacki potwierdził swoją doskonałą formę, oddając skok na odległość 143 metrów, tym samym zapewniając sobie trzecie w tym sezonie zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata.

Kubacki umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej

W drugiej serii, poza Dawidem Kubackim, skoki oddało trzech Polaków. Najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce. Kamil Stoch uplasował się na ósmej pozycji. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Paweł Wąsek, który zajął 11. miejsce.

Po pierwszej serii odpadli 43. Jakub Wolny, 45. Aleksander Zniszczoł i 50. Tomasz Pilch.

Zwycięstwo w niedzielnym konkursie pozwoliło Kubackiemu umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po sześciu występach, drugi w klasyfikacji Słoweniec Anze Lanisek traci do Polaka 54 punkty.