Meksyk: W stolicy śnieg spadł po raz pierwszy od 55 lat

Świat
Meksyk: W stolicy śnieg spadł po raz pierwszy od 55 lat
Twitter/Marti Batres
Zima w Meksyku

Taką zimę pamiętają tylko najstarsi Meksykanie. W stolicy Meksyku śnieg spadł pierwszy raz od 55 lat. Władze wydały pomarańczowe i żółte alerty pogodowe, ostrzegające przed temperaturami od -5°C do -15°C stopni Celsjusza.

Arktyczny front, który dotarł do północnego i środkowego Meksyku z Kanady i Stanów Zjednoczonych, przyniósł ze sobą niewidziane w stolicy od 1967 roku opady śniegu. 

 

ZOBACZ: Atak zimy w USA. Zmarła 73-letnia Polka, która była uwięziona w samochodzie


Jak podaje "Mexico News Daily", władze wydały pomarańczowe i żółte alerty pogodowe, ostrzegające przed temperaturami od - 5°C do -10°C stopni Celsjusza w środkowych stanach do nawet -15°C w górskich regionach Chihuahua, Coahuila, Durango i Nuevo León. 

Atak zimy w Meksyku

Potężny atak zimy spowodował spustoszenie w dużej części Stanów Zjednoczonych, a w zeszłym tygodniu nawiedził Meksyk i wygląda na to, że na dobre się tu zadomowił. Co prawda, nie odnotowano jeszcze żadnych zgonów z powodu niskich temperatur, ale organizacje społeczne boją się o najbiedniejszych mieszkańców kraju. Służby wezwały obywateli do noszenia co najmniej trzech warstw odzieży, najlepiej bawełnianej lub wełnianej, stosowania kremów chroniących skórę przed zimnem oraz spożywania owoców i warzyw bogatych w witaminy A i C. 

 

ZOBACZ: Atak zimy w USA. Tragiczny bilans. Ofiary znajdowane w zaspach

 

Choć sroga zima opanowała głównie północną i środkową część Meksyku, to południowe i wschodnie stany mogą również doświadczyć ekstremalnych warunków pogodowych, z ulewnymi deszczami i wiatrem o prędkości do 80 km/h. 

 

Mimo trudnych warunków pogodowych wiele osób po prostu cieszy się z niespotykanych w tej części świata malowniczych zimowych widoków. Śnieg szczególnie ucieszył najmłodszych, którzy nie co roku mają okazję ulepić bałwana czy urządzić sobie bitwę na śnieżki.  

adn/pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie