Wielka Brytania. Ekspert odradza masturbacji w okresie świąt. Taka praktyka może być niebezpieczna

Świat
Wielka Brytania. Ekspert odradza masturbacji w okresie świąt. Taka praktyka może być niebezpieczna
Facebook/Savage Paramedics

Nie zaleca się masturbacji ozdobami świątecznymi – apeluje w rozmowie z NeedToKnow.Online brytyjska ginekolog dr Sarah Welsh. Ekspertka wymieniła wiele niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą autoerotyzm z wykorzystaniem świątecznych gadżetów.

Dr Sarah Welsh zdradziła, że co roku w okresie świątecznym wzrasta liczba hospitalizacji spowodowanych masturbacją niebezpiecznymi przedmiotami. 

 

"Według danych brytyjskiego National Electronic Injury Surveillance System, w samym tylko 2021 roku odnotowano 13 213 przypadków, w których osoby w wieku od 25 do 64 lat umieszczały w swoich ciałach 'przedmioty ozdobne'" - donosi agencja Jam Press.

Świąteczne ozdoby mogą być niebezpieczne

Ginekolog zwraca uwagę, że ozdoby świąteczne są wyjątkowo niebezpieczne, gdy używa się ich niezgodnie z przeznaczeniem. - Mogą mieć ostre krawędzie, a podczas masturbacji są w stanie pęknąć, co może prowadzić do boleści, ryzyka urazu i być po prostu nieodpowiednie dla pochwy - ostrzegła Welsh. 

 

Okazuje się, że poważne powikłania mogą pojawić się także w przypadku użycia produktów zawierających cukier. 

 

 

- Ze względu na kwestie higieniczne, obawę przed odłamaniem kawałków lub zawartość cukru w ​​przedmiotach, takich jak laski cukierków - tłumaczyła doktor.

 

- Wszystko, co zawiera cukier, tak jak świąteczne słodycze, powinno się trzymać się z dala od pochwy, ponieważ zaburza to delikatny ekosystem mikrobiomu i może predysponować do infekcji - dodała. 

 

Kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość o nastolatku, który wylądował w szpitalu z powodu kabla USB w prąciu. Więcej TUTAJ. 

redakcja/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie