Stadion Narodowy zamknięty. Mecz Polska-Chile zostanie rozegrany na stadionie Legii Warszawa

Polska
Stadion Narodowy zamknięty. Mecz Polska-Chile zostanie rozegrany na stadionie Legii Warszawa
PGE Narodowy
Stadion Narodowy w Warszawie

W trakcie corocznego przeglądu technicznego dachu PGE Narodowego ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. Operator stadionu podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu obiektu z użytkowania. Oznacza to, że zaplanowany na 16 listopada mecz Polska-Chile będzie musiał odbyć się na stadionie Legii Warszawa.

W ramach przeglądu stanu konstrukcji dachu przeprowadzono specjalistyczne badania poszczególnych jego elementów, w tym stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę. W wyniku przeglądu ujawniono wadę konstrukcyjną jednego z łączników.

 

Operator PGE Narodowego natychmiast zwrócił się do projektanta konstrukcji, firmy SBP i jej wykonawcy, firmy Cimolai w celu konsultacji i zdiagnozowania przyczyn zaistniałej sytuacji. W dniu 10 listopada 2022 roku, w obecności projektanta konstrukcji dachu oraz jej wykonawców, a także naukowców z instytutu technologii w Karlsruhe, na PGE Narodowym został przeprowadzony szereg inspekcji.

 

ZOBACZ: Ryanair zakpił z Roberta Lewandowskiego. Wystawił mu bilet do Monachium

 

Zarekomendowano, by wyłączyć stadion z użytkowania i przeprowadzić dodatkowe badania, które pozwolą ocenić drogę usunięcia wady. Jednocześnie zamontowano urządzenia pomiarowe pozwalające na bieżące monitorowanie stanu konstrukcji łącznika.

Stadion Narodowy całkowicie zamknięty

Zarząd PGE Narodowego zdecydował o wstrzymaniu działalności stadionu i zakazaniu przebywania na nim. Całkowicie wyłączona została jakakolwiek aktywność na stadionie. Dotyczy to zarówno wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak i konferencji, kongresów, aktywności w powierzchniach biurowych i wycieczek po arenie.

 

WIDEO: Staszewski o zamknięciu PGE Narodowego: Mecz Polska-Chile prawdopodobnie na stadionie Legii 

 

 

- Zostałem dzisiaj poinformowany o tym, że w trakcie przeglądu konstrukcji stalowej Stadionu Narodowego wykryto wadę jednego z elementów, która zdaniem wykonawcy i projektanta uniemożliwia korzystanie w jakiejkolwiek formie ze Stadionu Narodowego do czasu jej głębszego zdiagnozowania i ewentualnie zastosowania jakichś rozwiązań zabezpieczających. W związku z tym podjęliśmy jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję o natychmiastowym zamknięciu Stadionu Narodowego - poinformował podczas konferencji prasowej minister sportu Kamil Bortniczuk.

 

Rekomendacja konstruktorów i ekspertów uniemożliwia również rozegranie na stadionie meczu Polska-Chile zaplanowanego na 16 listopada.

 

Po godz. 22 w piątek, PZPN poinformował, że spotkanie odbędzie się na stadionie Legii Warszawa. Potwierdziły się tym samym informacje dziennikarza sportowego Interii Sebastiana Staszewskiego.

 

 

"Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. W sobotę PZPN poinformuje o zasadach sprzedaży biletów" - dodano w komunikacie.

 

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w komunikacie, że zwróci kibicom pieniądze za bilety za mecz na Stadionie Narodowym.

 

arż/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie