Zmarł Angelo Badalamenti. Skomponował muzykę do serialu "Miasteczko Twin Peaks"

Świat
Zmarł Angelo Badalamenti. Skomponował muzykę do serialu "Miasteczko Twin Peaks"
Flickr/Manuel Huerga
Nie żyje twórca muzyki filmowej Angelo Badalamenti

W wieku 85 lat zmarł amerykański kompozytor włoskiego pochodzenia Angelo Badalamenti, współpracujący ze słynnym reżyserem Davidem Lynchem. Stworzył muzykę do takich filmów jak "Blue Velvet", "Koszmar z ulicy Wiązów III: Wojownicy Snów" oraz do kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks".

O śmierci kompozytora poinformowała jego rodzina. Smutną wiadomość przekazał fanpage "Welcome to Twin Peaks" zrzeszający fanów słynnego serialu z lat 90.  

 

ZOBACZ: Zmarł gen. Mirosław Hermaszewski. Miał 81 lat


"Mój wspaniały wujek Angelo Badalamenti przekroczył dziś barierę światów. Pomiędzy jego pracą nad 'Blue Velvet', 'Twin Peaks', 'Śmiertelną gorączką', 'Koszmarem z ulicy Wiązów III' i mnóstwem innych plus jego relacjami i współpracą z Davidem Bowie, Michaelem Jacksonem, Paulem McCartneyem, Niną Simone, Julee Cruise, Isabellą Rosselini, Dolores O'Riordan, Anthraxem, Dokkenem, Eli Rothem i szczególnie Davidem Lynchem, zawsze był dla mnie najbardziej interesującym człowiekiem na świecie. Prawdziwą muzyczną i artystyczną inspiracją dla mnie i innych" - napisał kuzyn kompozytora, cytowany przez "Welcome to Twin Peaks".


"Pozostał wierny swoim korzeniom i rodzinie. (…). Będzie go brakowało wielu osobom. Kto przeżył dobre życie, ma dobrą śmierć" - czytamy w pożegnalnym wpisie. 

Nie żyje Angelo Badalamenti. Tworzył muzykę do filmów Davida Lyncha

Angelo Badalamenti urodził się 22 marca 1937 roku na nowojorskim Brooklynie, w rodzinie włoskich imigrantów. Wychował się, słuchając opery i muzyki poważnej.

 

Najbardziej znany jest ze współpracy z Davidem Lynchem, do którego filmowych dzieł tworzył niezapomniane ścieżki dźwiękowe. Za temat muzyczny do serialu "Miasteczko Twin Peaks" otrzymał Nagrodę Grammy. 

 

ZOBACZ: USA. Nie żyje Jake Flint. Muzyk zmarł kilka godzin po ślubie


Nie podano przyczyny jego śmierci. 

adn/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie