Nowe ustalenia w sprawie Iwony Wieczorek. Policja szuka mężczyzny

Polska
Nowe ustalenia w sprawie Iwony Wieczorek. Policja szuka mężczyzny
Polsat News
Iwona Wieczorek była ostatnio widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku

- W sprawie Iwony Wieczorek pojawiły się nowe ustalenia- powiedział Polsat News Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze poszukują mężczyzny, który szedł za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Opublikowali nowy film, na którym dokładnie widać, jak mężczyzna wygląda. Osoby, które wiedzą coś na jego temat proszone są o kontakt.

- Na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych opublikowaliśmy film z wizerunkiem mężczyzny i zwracamy się z prośbą, aby każdy, kto posiada informacje na temat tego mężczyzny, przekazał nam taką informację - powiedział Kurczyk.

 

Policja prosi o kontakt w sprawie mężczyzny z nagrania pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość" - napisali policjanci na Twitterze. 

 

Kurczyk zapewnił, że osobom, które skontaktują się z policją, zagwarantowana będzie anonimowość.

 

Do wpisu funkcjonariusze dołączyli nowy film, na którym widać mężczyznę z ręcznikiem, idącego za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia z 16 na 17 lipca 2010 roku. To on śledził ją przez prawie całą trasę, którą zarejestrowały kamery monitoringu. Co ważne, policji udało się ustalić, jak mężczyzna dokładnie wygląda.

 

Niepublikowany wcześniej przez policję film z wizerunkiem mężczyzny pochodzi z materiału demaskującego naciągaczy gry "w trzy kubki". Nagranie jest dostępne w serwisie YouTube i ma co najmniej rok. Jednak policjanci na Pomorzu o wykorzystujących tę grę oszustach, informowali już wcześniej. Na filmie poszukiwany mężczyzna pełnił rolę naciągacza.

Iwona Wieczorek była śledzona. Policja szuka mężczyzny z ręcznikiem

Iwona Wieczorek była ostatnio widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Kobieta wyszła ze znajomymi do klubu w Sopocie. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego Dream Clubu w Krzywym Domku. Podczas imprezy pokłóciła się jednak z przyjaciółmi i postanowiła do domu wrócić sama. Nigdy jednak do niego nie dotarła.

 

O 3:33 koleżanka, która była z Iwoną na imprezie otrzymała wiadomość. Iwona proponowała jej spotkanie na molo w Sopocie. Dziewczyna jednak już zdążyła wrócić do domu, w którym Iwona również miała nocować. Kilka minut później telefon Iwony się rozładował

 

ZOBACZ: Zaginięcie Iwony Wieczorek. Mija 12 lat, odkąd widziano ją po raz ostatni. Sprawę bada Archiwum X


Po kontakcie z koleżanką Iwonę zarejestrowało jeszcze kilka kamer w Sopocie. Okazało się, że całą drogę przez plaże dziewczyna była śledzona. Szedł za nią właśnie mężczyzna z ręcznikiem na ramieniu. Policja próbowała poznać dane osoby z monitoringu, by wezwać go w charakterze świadka. Nikt jednak się nie zgłosił.

 

W 2019 roku sprawa Iwony Wieczorek trafiła do Archiwum X.

Sprostowanie

Pełnomocnik osoby, której wizerunek opublikowano, przedstawia następujące sprostowanie: 

 

"Nie istnieją żadne podstawy tak faktyczne jak i prawne, aby twierdzić, że policji udało się ustalić, jak wygląda mężczyzna, który szedł za Iwoną Wieczorek. 

Jest nieprawdą, aby osoba widoczna na filmie z dnia 23 stycznia 2021 r. przedstawiającym graczy w 'trzy kubki' oraz mężczyznę z bluzą przełożoną przez ramię, była tą samą osobą, z przewieszonym ręcznikiem, a którą zarejestrowały kamery miejskie w Sopocie w lipcu 2010 r. w związku z przemieszczaniem się przez Panią Iwonę Wieczorek w Sopocie. 

Redakcja i publikacja informacji w dniu 10 grudnia 2022 r., które utożsamiają osobę widoczną na filmie z dnia 23 stycznia 2021 r., nadto stanowi publikację informacji fikcyjnych oraz naruszających wszelkie zasady prawa prasowego oraz sztuki dziennikarskiej".

msm/luq//polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie