Nie żyje dziennikarz Janusz Szostak. Zajmował się m.in. sprawą Iwony Wieczorek

Polska
Nie żyje dziennikarz Janusz Szostak. Zajmował się m.in. sprawą Iwony Wieczorek
PAP/Aleksander Koźmiński
Janusz Szostak zmarł w wieku 64 lat

W piątek w wieku 64 lat zmarł Janusz Szostak. Był lokalnym dziennikarzem, publicystą i autorem książki opisującej głośną sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek. W ostatnim czasie informował o zakażeniu COVID-19.

Janusz Szostak był związany z Sochaczewem, gdzie prowadził tamtejszy "Express Sochaczewski" i "Express Wieczorny". Założył także fundację badającą nierozwiązane sprawy kryminalne Na Tropie

Nie żyje Janusz Szostak. Zajmował się sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek

Zajmował się dziennikarstwem śledczym. Wydał kilkanaście książek poświęconych tej tematyce, w tym publikację "Kto zabił Iwonę Wieczorek". Dziennikarz opisywał sprawę tajemniczego i do dziś niejasnego zaginięcia Wieczorek. 

Dziennikarz zakaził się koronawirusem SARS-CoV-2 i w ostatnim czasie zmagał się z COVID-19. Informację o jego śmierci przekazał lokalnym mediom brat dziennikarza. 

ZOBACZ: Sylwester Chęciński nie żyje. Reżyser "Samych swoich" miał 91 lat

 

"Dobry Człowiek, Przyjaciel, Przewodnik wielu z nas" - napisali o zmarłym współpracownicy z Fundacji Na Tropie, której Szostak był prezesem.

 


Jeszcze trzy tygodnie przed śmiercią Szostak pisał o możliwym przełomie w związku ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. "Myślę, że już wkrótce można spodziewać się zatrzymań kilku osób" - informował. Dziennikarz uważał, że zaginiona kobieta została zamordowana.

 

 

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek sięga lipca 2010 roku. Wtedy to 19-letnia wówczas dziewczyna zniknęła bez śladu i mimo upływu lat nie udało się wyjaśnić okoliczności jej zaginięcia.

ml//Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie