Media: Wiceprzewodnicząca PE zatrzymana. W tle korupcja

Świat
Media: Wiceprzewodnicząca PE zatrzymana. W tle korupcja
Wikimedia Commons By euranet_plus - Eva KAILI: Citizens’ Corner debate on fighting against corruption in EU, CC BY-SA 2.0
Eva Kaili

Eva Kaili, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, została w piątek zatrzymana w Brukseli w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji.

Jak podaje belgijski dziennik "Le Soir", w piątek funkcjonariusze Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Korupcji w Brukseli przeprowadzili ponad piętnaście rewizji, a cztery osoby, uznane za podejrzane, zostały zatrzymane w celu przesłuchania przez śledczych.

 

Wśród zatrzymanych jest Eva Kaili i jej partner.

 

Informacje o zatrzymaniach zostały potwierdzone przez prokuraturę federalną. 

Dochodzenie w sprawie możliwej korupcji

W piątek belgijska prokuratura informowała o wszczęciu dochodzenia w sprawie możliwej korupcji, związanej z jednym z państw z Zatoki Perskiej. Jak dodano, podejrzanymi są asystenci i urzędnicy Parlamentu Europejskiego.

 

"Śledczy antykorupcyjni 'podejrzewają, że kraj Zatoki Perskiej próbuje wpływać na decyzje gospodarcze i polityczne Parlamentu Europejskiego'" - pisał "Le Soir". 

 

ZOBACZ: Parlament Europejski w oficjalnym raporcie: Węgry nie są już krajem demokratycznym

 

Miało to się odbywać przez płacenie znacznych sum pieniędzy lub oferowanie upominków osobom zajmującym znaczące pozycje w Parlamencie Europejskim. Według źródeł "Le Soir" i tygodnika "Knack" tym krajem jest Katar, gospodarz tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

 

Eva Kaili jest jedną z 14 wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. Zanim rozpoczęła karierę w polityce, była dziennikarką telewizyjną w Grecji.

an/Le Soir/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie