Barcelona. Zderzenie dwóch pociągów. Duża liczba poszkodowanych

Świat
Barcelona. Zderzenie dwóch pociągów. Duża liczba poszkodowanych
PAP/EPA/MARTA PEREZ
Pociągi zderzyły się na obrzeżach Barcelony

Na przedmieściach Barcelony pociąg osobowy wjechał w stojący na stacji inny pociąg pasażerski. W wypadku ucierpiało co najmniej 155 osób - podały media. W ostatnich latach doszło do kilku wypadków kolejowych w Katalonii. Regionalni urzędnicy obwiniają za nie brak finansowania kolei przez rząd centralny.

Do zderzenia doszło na stacji Reixac - Manresa, około 12 km od centrum Barcelony około godziny 7:50 - przekazała BBC.

 

Kierownik służb ratowniczych Joan Carles Gomez powiedział, że w kolizji zostało rannych 155 osób. - 14 pasażerów zostało przetransportowanych do lokalnego centrum medycznego w celu dalszego leczenia. Mówimy tu potłuczeniach i urazach głowy - dodał.

 

Gomez poinformował, że pociąg w momencie kolizji poruszał się powoli. - Jednak ludzie, którzy stali przewrócili się i mocno poturbowali - wyjaśnił.

 

Do wypadku doszło rano, około godz. 7:50PAP/EPA/MARTA PEREZ
Do wypadku doszło rano, około godz. 7:50

Rzecznik regionalnej straży pożarnej przekazał, że pociąg osobowy najechał na tylne składy innego pociągu osobowego, który był zaparkowany na stacji.

 

Opisując moment kolizji, jeden z pasażerów powiedział, że doświadczył "ogromnego uderzenia". Dodał, że słychać było krzyki. Uczestnicy zdarzenia relacjonowali, że widzieli zakrwawionych ludzi, z rozcięciami powstałymi w skutek uderzenia.

Regionalni urzędnicy za wypadki obwiniają rząd centralny

Hiszpańska minister transportu Raquel Sánchez powiedziała, że rząd monitoruje sytuację. Dodała, że życzy szybkiego powrotu do zdrowia rannym.

 

Z kolei przewodnicząca zgromadzenia regionalnego Laura Borràs stwierdziła, że należy zapobiec kolejnym takim incydentom. Napisała na Twitterze, że "Katalończycy zasługują na bezpieczny transport kolejowy".

 

 

W ostatnich latach doszło do kilku wypadków kolejowych w Katalonii. Regionalni urzędnicy obwiniają za nie brak finansowania kolei przez rząd centralny.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Pociąg stanął pośrodku pożaru. Pasażerowie wybijali okna i uciekali

 

Przewodniczący regionalnego rządu Katalonii, Pere Aragonès y Garcia, wezwał do złożenia wyjaśnień w sprawie przyczyn katastrofy przez operatora kolejowego Renfe i rząd hiszpański.

mbl/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie