Maria Pirogowa nie żyje. Była deputowaną separatystycznej republiki Doniecka

Świat
Maria Pirogowa nie żyje. Była deputowaną separatystycznej republiki Doniecka
Rada Ludowa DRL
Maria Pirogowa nie żyje

W separatystycznej tzw. Donieckiej Republice Ludowej w wyniku ostrzału zginęła Maria Pirogowa. Kobieta była deputowaną samozwańczego parlamentu DRL. Śmierć Pirogowej potwierdził przywódca separatystycznej republiki Dienis Puszylin, oskarżając ukraińskie wojsko.

W Doniecku, po ostrzale zginęła członkini "parlamentu DNR" Maria Pirogowa - poinformował niezależny białoruski portal NEXTA. Puszylin, potwierdził śmierć deputowanej i oskarżył "ukraińskich faszystów" o morderstwo.
 

"Dziś Donieck przeżywa kolejny straszny dzień. Ciągle napływają informacje o zmarłych, rośnie liczba ofiar. Właśnie dowiedziałem się, że zmarła zastępczyni Rady Ludowej, wolontariuszka Maria Pirogowa" - napisał Puszylin. Nie podał jednak dokładnych okoliczności jej śmierci.

 

Maria Pirogowa nie żyje. Dienis Puszylin potwierdza

Maria Pirogowa miała 29 lat. Jak przekazał samozwańczy przywódca, "zajmowała się tworzeniem muzyki i pracą społeczną na rzecz środowisk prorosyjskich". Rosyjskie media piszą o jej działalności "humanitarnej". Ciało Pirogowej mieli zidentyfikować krewni.

 

Prokremlowska rządowa agencja RIA Novosti poinformowała, że w wyniku ostrzału Doniecka zginęły dwie osoby, a dziesięć zostało rannych. Z kolei burmistrz stolicy tzw. Donieckiej Republiki Ludowej przekazał, że ofiar jest sześć.

 

ZOBACZ: Zamach na prorosyjkiego "sędziego" z Doniecka. To on wydawał wyroki śmierci

 

Na początku listopada rosyjskie media informowały o próbie zamachu na "sędziego" z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Ołeksandra Nikulina. Mężczyzna był odpowiedzialny za wydawanie wyroków śmierci dla cudzoziemców walczących w Ukrainie. "Sędzia" przeżył, ale został ranny. Wówczas również prokremlowskie media o przeprowadzenie zamachu oskarżyły Ukraińców.

msm/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie