Rosja. Atak dronem w Kursku. Ogromny pożar na lotnisku

Świat
Rosja. Atak dronem w Kursku. Ogromny pożar na lotnisku
Twitter/M|§F|T
Pożar na lotnisku w Kursku

Atak drona na lotnisko w obwodzie kurskim w Rosji spowodował pożar zbiornika na ropę - poinformował we wtorek gubernator Roman Starowojt. Region znajduje się w sąsiedztwie Ukrainy.

Na Telegramie Starowojt poinformował, że pożar został zlokalizowany, a na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. Według lokalnego polityka w ataku dronem nikt nie ucierpiał.

 

 

W kolejnym poście dodał, że rano odbyło się posiedzenie komisji antyterrorystycznej. "Podjęto decyzję o przedłużeniu żółtego stopnia zagrożenia terrorystycznego od dziś, od godziny 17:00, o kolejne 15 dni" - dodał we wpisie. Poinformował także, że z powodu pożaru na lotnisku odwołano zajęcia w dwóch pobliskich szkołach. 

 

 

W sieci pojawiły się zdjęcia oraz nagrania z ataku.

 

Wybuchy na lotnisku pod Saratowem

W poniedziałek media ukraińskie poinformowały o wybuchach, które miały miejsce na wojskowym lotnisku Engels-2 niedaleko Saratowa nad Wołgą w Rosji. W bazie lotniczej doszło do eksplozji.

 

Według wstępnych informacji ranne zostały dwie osoby.

 

ZOBACZ: Rosja. Wybuchy na lotnisku. Kreml atakował stamtąd Ukrainę

 

Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy, zamieścił na Twitterze nagranie z kamery monitoringu w stronę lotniska. Widać na nim silny rozbłysk światła nad lotniskiem. 

 

Ukraiński polityk dodał, że podczas wybuchów uszkodzeniu uległy dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95.

 

pgo/grz / polsatnews.pl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie