Kaczyński: Przegrana ZP zapoczątkuje bardzo zły okres w dziejach

Polska
Kaczyński: Przegrana ZP zapoczątkuje bardzo zły okres w dziejach
PAP/Marcin Obara
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej Partii Republikańskiej

- Przegrana Zjednoczonej Prawicy w wyborach będzie początkiem bardzo trudnego i bardzo złego okresu w naszych dziejach - ostrzegał w piątek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "naszym zadaniem (...) jest pokonanie tych, którzy próbują się temu wielkiemu projektowi przeciwstawić".

Jarosław Kaczyński uczestniczył w piątek w konwencji programowej koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości, Partii Republikańskiej.

 

Prezes PiS mówił, że proponowana przez Zjednoczoną Prawicę "wielka, pozytywna zmiana" mierzy się ze sprzeciwem "mniejszości, zainteresowanej utrzymanie tego, co było".

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro straci stanowisko? Paweł Kukiz chce najpierw przeforsować swój projekt

 

- Ta sytuacja w Polsce ma jeszcze jeden, szczególny aspekt: mianowicie, owa mniejszość ma bardzo silne wsparcie ze strony państw, które są naszymi sojusznikami, ale, niestety, bardzo często wychodzą poza formułę, która jest do przyjęcia nawet w najbliższym sojuszu - mówił Kaczyński.

Kaczyński: Musimy wykazać największą determinację

Następnie lider ekipy rządzącej dodał, że wspomniane państwa "chcą co najmniej współdecydować, jeśli nie decydować o naszych wewnętrznych sprawach". - Tego rodzaju postawa czyni nasze przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze i musimy wykazać tutaj największą determinację - stwierdził.

 

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego Partia Republikańska to ugrupowanie, które odwołuje się do polskiej tradycji i chce służyć zarówno narodowej wspólnocie, jak i mniejszym wspólnotom. - To jest zobowiązanie, które dziś jest szczególnie aktualne - mówił.

 

- To słowo "służba" jest dziś szczególnie aktualne. I trzeba sobie jasno powiedzieć trudna służba, bo przed nami momenty, które będą decydować, czy droga, którą wybraliśmy będzie kontynuowana, czy też nastąpi załamanie - podkreślił Kaczyński.

"Nasza przegrana zapoczątkuje bardzo zły okres"

Ostrzegł też, że przegrana Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach będzie początkiem "bardzo trudnego, bardzo złego, jeszcze jednego złego okresu w naszych dziejach".

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Katowicach: Często słyszę precz z kaczorem dyktatorem

 

- Dlatego naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły i które musimy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem jest pokonanie tych, którzy próbują się temu wielkiemu projektowi przeciwstawić - oświadczył prezes PiS.

mst/ sgo / pap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie