Nawsie. Kradł prąd z sieci energetycznej i ogrzewał nim dom

Polska
Nawsie. Kradł prąd z sieci energetycznej i ogrzewał nim dom
KPP Ropczyce
Instalacje była mocno prowizoryczna

Do pięciu lat więzienia grozi mieszkańcowi Nawsia na Podkarpaciu, który od dłuższego czasu kradł prąd z sieci energetycznej. Z opublikowanego przez policję zdjęcia wynika, że jego instalacja była mocno prowizoryczna. Nielegalnie pozyskaną energią 57-latek ogrzewał dom.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy, uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miejscowości Nawsie, może dochodzić do kradzieży prądu 1 grudnia.

 

Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 57-letni właściciel posesji, nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej, a pozyskaną w ten sposób energią, ogrzewał swój dom.

Kradł prąd z sieci energetycznej i ogrzewał dom

Policjanci ustalili, że ten proceder trwał od dłuższego okresu czasu. Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia, nielegalna instalacja została usunięta. Wkrótce 57-latek usłyszy zarzuty.

 

ZOBACZ: Fatalna pomyłka lekarzy. W jej ciele zaszyli chustę chirurgiczną

 

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

 

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzenie instalacji elektrycznej, a w konsekwencji pożar lub porażenie prądem.

ml/ / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie