Lębork. Pobił i okradł mężczyznę, bo ten miał w plecaku akcesoria erotyczne

Polska
Lębork. Pobił i okradł mężczyznę, bo ten miał w plecaku akcesoria erotyczne
KPP w Lęborku
Zatrzymany mężczyzna po kradzieży i napadzie

42-letni mężczyzna pobił i okradł swojego znajomego, gdy zorientował się, że ten ma w plecaku akcesoria erotyczne i damską bieliznę. Sprawa trafiła do sądu.

Do zdarzenia doszło w Lęborku. Na policję zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że został pobity i okradziony. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia funkcjonariusze znaleźli sprawcę w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych. Okazało się, że to 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Spotkali się na piwo. Mężczyzna napadł na znajomego

Jak się okazało, poszkodowany znał się wcześniej ze złodziejem. Mężczyźni umówili się na piwo. Na spotkanie 46-latek przyszedł ze swoim bagażem ze względu na niedawną wyprowadzkę z tymczasowego lokum w Lęborku.


- Mężczyźni po spożyciu alkoholu weszli do piwnicy. Tam 42-latek zainteresował się zawartością plecaka pokrzywdzonego, w którym znajdowały się m.in. słuchawki bezprzewodowe, przybory do higieny osobistej oraz liczne akcesoria erotyczne i damska bielizna erotyczna - podaje policja z Komendy Powiatowej w Lęborku.


Ta ostatnia zawartość miała wzbudzić w złodzieju oburzenie i ciekawość jednocześnie. Odwrócił się znienacka do swojego towarzysza i zadał mu ogłuszający cios. Gdy pokrzywdzony się ocknął, zorientował się, że w piwnicy jest sam, a po bagażu nie ma śladu.

Lębork. Złodziejowi grozi 12 lat więzienia

- Po kilku godzinach doszło do ponownego spotkania mężczyzn i gdy pokrzywdzony próbował dowiedzieć się gdzie jest jego własność, został przez 42-latka uderzony pięścią w twarz i pozbawiony kolejnych rzeczy. Funkcjonariusze, którzy zatrzymali podejrzanego, znaleźli przy nim większość skradzionych przedmiotów - relacjonuje policja.


42-latek został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju, przestępstwa zagrożonego karą 12 lat pozbawienia wolności.


Mężczyzna odpowie też za groźby karalne, jakie kierował pod adresem innej osoby. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju, za kratki może trafić na dłużej.

nb/zdr/polsatnews.pl/policja.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie