Przywódca Czeczenii odpowiedział na słowa Franciszka. "Papież padł ofiarą propagandy"

Świat
Przywódca Czeczenii odpowiedział na słowa Franciszka. "Papież padł ofiarą propagandy"
PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI, Wikipedia/kremlin.ru/(CC BY 4.0)
Papież Franciszek mówił o Czeczenach walczących w Ukrainie

Każdy z wojowników wie, że na wojnie nie można zapomnieć o honorze, godności i szacunku nawet dla wroga - przekazał Ramzan Kadyrow, odpowiadając na słowa papieża Franciszka. Zdaniem przywódcy Czeczenii, papież "padł ofiarą propagandy".

Papież Franciszek w rozmowie z magazynem "America" przekazał, że otrzymuje informacje na temat okrucieństw, które popełniane są w wojnie w Ukrainie. - Najokrutniejsi są z Rosji, ale nie z rosyjskiej tradycji, czyli Czeczeni i Buriaci - mówił.

"Mógłbym przypomnieć o inkwizycji"

Na słowa papieża za pośrednictwem serwisu Telegram odpowiedział przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow.

 

"Mógłbym na złość przypomnieć o inkwizycji, krucjatach, a nawet wspomnieć o prawdziwym brutalnym materiale nakręconym przez banderowskie szumowiny, o niedawnych rozstrzelaniach nieuzbrojonych rosyjskich wojskowych, ale lepiej opowiem o tym, czym kieruje się każdy Czeczen, czy to na wojnie, czy w spokojnym życiu. To islam" - napisał. 

 

ZOBACZ: Papież: Nie wymieniam nazwiska Putina, bo to nie jest konieczne. Wszyscy znają moje stanowisko

 

Kadyrow przekazał, że wśród czeczeńskich wojowników "nie ma ani jednego alkoholika, narkomana", a każdy jest "głęboko religijny". "Każdy z wojowników wie, że na wojnie nie można zapomnieć o honorze, godności i szacunku nawet dla wroga" - dodał.

 

Według przywódcy Czeczeni, papież "padł ofiarą propagandy i działań zagranicznych mediów".

 

Wojna w Ukrainie. Kadyrowcy torturowali i mordowali cywilów 

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie oddziały kadyrowców, nazwane tak od nazwiska czeczeńskiego przywódcy walczą po stronie rosyjskiej.

 

ZOBACZ: Rzeczniczka praw człowieka: kadyrowcy torturowali ludzi

 

Oddziały czeczeńskie miały działać w Buczy, Hostomlu i Irpieniu - w miejscach, gdzie po zakończeniu rosyjskiej okupacji odnaleziono ciała torturowanych cywilów. Śledczym m.in. udało się ustalić, że kadyrowcy torturowali i mordowali cywilów w piwnicy w Buczy.

anw/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie