Nowy rzecznik PiS Rafał Bochenek został ojcem

Polska
Nowy rzecznik PiS Rafał Bochenek został ojcem
Rafał Bochenek/Facebook
Chłopiec otrzyma imię Tymon

"Życiowe wyzwanie jakie teraz przede mną to rola TATY" - napisał w mediach społecznościowych nowy rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Polityk pochwalił się zdjęciem syna i zdradził, jakie imię otrzyma chłopiec.

W ostatnim czasie polityk Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek może mówić o wielkich zmianach. Kilka dni temu ogłoszono, że zostaje nowym rzecznikiem partii, a w sobotę Bochenek pochwalił się kolejnym ważnym wydarzeniem w swoim życiu. 

Bochenek: Ukochany synek jest już z nami

"Życiowe wyzwanie jakie teraz przede mną to rola TATY. Ukochany synek jest już z nami" - napisał w mediach społecznościowych rzecznik PiS. Podziękował również swojej żonie Aleksandrze za "gigantyczny wysiłek", a także personelowi medycznemu ze Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Siemiradzkiego w Krakowie.

 

Polityk pochwalił się na Facebooku zdjęciem z synem. Zdradził również, że chłopiec otrzyma imię Tymon.

 

Kim jest Rafał Bochenek?

W czwartek poinformowano, że Rafał Bochenek zostaje nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Radosława Fogla, który objął funkcję szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych.

 

Rafał Bochenek urodził się w 1986 r. w Krakowie. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbył aplikację notarialną. W międzyczasie rozpoczął karierę w TVP3 Kraków, gdzie zyskał rozpoznawalność jako prezenter pogody. Zajmował się także prowadzeniem konferencji.

 

ZOBACZ: Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

 

Nowy rzecznik PiS rozpoczął przygodę z polityką w 2006 r., gdy został radnym miejskim Wieliczki. Startował wówczas z listy PiS. Funkcję tę sprawował do 2014 r. W tym czasie pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu. W 2015 r. zaangażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Bochenek prowadził konwencje i wieczory wyborcze polityka. W 2016 r. Bochenek został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło.

pgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie