Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

Polska
Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS
PAP/Paweł Supernak
Radosław Fogiel, Rafał Bochenek

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję, że nowym rzecznikiem partii zostanie Rafał Bochenek. Zastąpi na tym stanowisku Radosława Fogla.

Rafał Bochenek został nowym rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął komitet polityczny PiS.

 

 

Obecny rzecznik PiS, Radosław Fogiel, ogłosił rezygnację po tym, jak został szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych. Sprawował tę funkcję przez trzy i pół roku (przez część tego okresu jako wicerzecznik).

 

ZOBACZ: "Debata dnia". Rafał Bochenek: Są niejasne powiązania między Radosławem Sikorskim, a Kremlem

 

- Jesteśmy po zakończonym posiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości i mam przyjemność zaprezentować państwu nowego rzecznika partii pana posła Rafała Bochenka - powiedział Radosław Fogiel. - Obradowaliśmy również nad sprawami bieżącymi - dodał.

 

Głos zabrał też nowy już rzecznik PiS. - Dziękuję panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Komitetowi PiS za zaufanie. Będę robił wszystko, aby komunikacja z mediami była sprawna, a obywatele byli na bieżąco informowani o działaniach PiS - podkreślił.

 

 

Kim jest Rafał Bochenek?

Rafał Bochenek urodził się w 1986 r. w Krakowie. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbył aplikację notarialną. W międzyczasie rozpoczął karierę w TVP3 Kraków, gdzie zyzkał rozpoznawalność jako prezenter pogody. Zajmował się także prowadzeniem konferencji.

 

Nowy rzecznik PiS rozpoczął przygodę z polityką w 2006 r., gdy został radnym miejskim Wieliczki. Startował wówczas z listy PiS. Funkcję tę sprawował do 2014 r. W tym czasie pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu. W 2015 r. zaangażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Bochenek prowadził konwencje i wieczory wyborcze polityka. W 2016 r. Bochenek został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło.

 

mk/zdr/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie