Zakrzów. W wypadku zginęła sześcioletnia dziewczynka. Auto prowadziła jej matka

Polska
Zakrzów. W wypadku zginęła sześcioletnia dziewczynka. Auto prowadziła jej matka
Policja Kędzierzyn-Koźle
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 45

Na drodze krajowej nr 45 prowadzącej z Raciborza do Opola doszło do makabrycznego wypadku. Auto prowadzone przez 35-letnią kobietę wypadło z drogi i odbiło się od drzewa. Cały impet uderzenia przyjął na siebie tył pojazdu, gdzie w dziecięcym foteliku siedziała sześcioletnia córka. Siła była na tyle duża, że dziewczynka zginęła na miejscu.

Śmiertelne w skutkach zdarzenie nastąpiło w piątek, około godz. 9:00. Samochód prowadzony przez młodą kobietę wiozącą dziecko wypadł z trasy na łuku drogi pomiędzy Polską Cerkwią a Zakrzowem i uderzył w przydrożne drzewo - podaje policja z Kędzierzyna-Koźla.

Dramat pod Opolem. Sześciolatka zmiażdżona w samochodzie

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących na miejscu czynności wynika, że jadąca osobowym volkswagenem w kierunku Opola 35-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego, straciła panowanie nad pojazdem - czytamy w komunikacie służb.

 

ZOBACZ: USA. Jechał pod prąd z dużą prędkością. Tragiczny wypadek w Chicago

 

Siła zderzenia z drzewem była ogromna - umieszczony z tyłu fotelik samochodowy, w którym siedziała sześciolatka, okazał się bezużyteczny. Podróżująca ze zwoją mamą dziewczynka zmarła na miejscu.

 

Miejsce tragicznego wypadku na DK45 pod OpolemPolicja Kędzierzyn-Koźle
Miejsce tragicznego wypadku na DK45 pod Opolem

Wypadek na DK45. Policja: Dziecko przyjęło na siebie całe uderzenie

Jak przekazała portalowi se.pl sierż. szt. Monika Frąckowiak z komendy w Kędzierzynie-Koźlu, ofiara wypadku znajdowała się za kierowcą. - Akurat całe uderzenie poszło w lewy tył pojazdu, gdzie siedziało dziecko - wyjaśniła policjantka. Według ustaleń dziennika, badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu u 35-latki. Kobieta trafiła do szpitala.

 

ZOBACZ: Małopolska. Dwie osoby zginęły w wypadku. Policja: To prawdopodobnie obywatele Mołdawii

 

Na miejscu zdarzenia do godziny 11.30 pracowali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Po południu przywrócono ruch na tym odcinku.

 

Kędzierzyńsko-kozielska drogówka przypomina, że poza obszarem zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 90 km/h. - Pamiętajcie, że droga hamowania i czas reakcji przy takiej prędkości znacznie się wydłużają. Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujcie swoją prędkość do warunków panujących na drodze - przypomina policja.

map/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie