Tragiczny wypadek w Łukowie. Rowerzystka potrącona przez tira

Polska
Tragiczny wypadek w Łukowie. Rowerzystka potrącona przez tira
KPP Łuków

Policjanci z Łukowa (woj. lubelskie) wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła 67-letnia rowerzystka. Kobieta została potrącona przez tira. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek rano na ulicy Przemysłowej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF 34-latek z Białorusi potrącił 67-letnią rowerzystkę.

 

- Niestety pokrzywdzona rowerzystka doznała poważnych obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku - poinformował asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

Nagranie z wypadku

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo z kamery monitoringu, na którym widać moment zdarzenia. Z nagrania wynika, że 67-latka początkowo jechała rowerem po chodniku. W pewnym momencie kobieta postanowiła jednak włączyć się do ruchu i wjechała na jezdnię, którą jechała ciężarówka.

 

ZOBACZ: Wąbrzeźno: Rano odebrał prawo jazdy. Stracił je po kilku godzinach

 

Kierowca zestawu nie zdołał wyhamować i potrącił rowerzystkę.

 

 

W sprawie wszczęto śledztwo. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

"Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu" - przypomina policja.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie