Sławomir Neumann: Solidarna Polska pozycjonuje się na partię antyeuropejską

Polska
Sławomir Neumann: Solidarna Polska pozycjonuje się na partię antyeuropejską
Polsat News
Michał Woś i Sławomir Neumann w "Debacie Dnia"

- Te pieniądze Polsce się należą, powinny do Polski jak najszybciej trafić, bo już płacimy wyższą składkę członkowską - powiedział w "Debacie Dnia" Michał Woś (Solidarna Polska), odnosząc się do kwestii środków z KPO. - Mogę zrozumieć taktykę Solidarnej Polski, która pozycjonuje się na partię antyeuropejską - odpowiedział mu poseł KO Sławomir Neumann.

Agnieszka Gozdyra rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat pieniędzy z KPO dla Polski.

 

- Premier mówił, że ryzyka zablokowania wypłaty środków nie ma. A teraz ciągle słyszymy o jakichś kompromisach, których miało nie być. To jest punkt wyjściowy całej tej sytuacji. Będziemy przekonywać PiS, by skorzystał z wet - powiedział w środę Interii wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (Solidarna Polska).

 

- Dla Solidarnej Polski to jest oczywiste, że te pieniądze Polsce się należą, że powinny do Polski jak najszybciej trafić, bo już płacimy wyższą składkę członkowską - skomentował w "Debacie Dnia" Michał Woś (Solidarna Polska).

 

- Wszystkie opcje są na stole, rozmowy trwają - stwierdził, zapytany o to, czy SP wyjdzie z rządu, jeżeli premier nie użyje weta.

 

WIDEO: Michał Woś w "Debacie Dnia": Wszystkie opcje są na stole

 

 

- Oczywiście my uważamy, że najlepszą opcją dla Polski jest obóz Zjednoczonej Prawicy. Jest jedność na prawicy, jest wspólna realizacja polskiego interesu, bo zrobiliśmy bardzo wiele dobrego w ciągu tych siedmiu lat dla Polski - przekonywał Woś. 

Sławomir Neumann: Chcieliby strzelić karnego Morawieckiemu 

- Już wielokrotnie mówiono, że ani złotówki z tego nie utracimy, mówiono, że trzeba się zgodzić, bo Unia dotrzyma słowa. I nie utrzymywała. No to my jesteśmy trochę, używając terminologii mundialu i sportu, jakby był taki mocny pressing na nas zawsze jedną stroną, a my tam nawet obrony nie wystawiamy, tylko leci bramka za bramką. Trzeba się twardo bronić - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

 

ZOBACZ: Krzysztof Kwiatkowski: To polityczna ustawka ws. KPO. Ziobro będzie rozdzierał szaty

 

- Chcieliby strzelić karnego Morawieckiemu - odpowiedział mu Sławomir Neumann (Koalicja Obywatelska).

 

- Mogę zrozumieć taktykę Solidarnej Polski, która być może będąc niepewna wspólnego startu z PiS-em w wyborach za rok, buduje swoją antyeuropejską markę, pozycjonuje się na partię antyeuropejską - powiedział poseł. - Natomiast dla PiS-u w drukarce skończył się tusz, toner albo papier i nie można już bezkarnie drukować pieniędzy - dodał.

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie