Rosati o KPO: Niech pan ciągle nie zwala winy na europosłów PO

Polska
Rosati o KPO: Niech pan ciągle nie zwala winy na europosłów PO
Polsat News
"W tej sprawie apelujemy do Komisji Europejskiej, żeby zakończyć ten szkodliwy dla Polski spór. Źródła tego nie są w Brukseli tylko niestety w Warszawie" - powiedział Paweł Jabłoński.

Walka o europejskie miliardy trwa. Do ich odblokowania potrzebny jest kompromis w rządzie, a Solidarna Polska nadal deklaruje, że nie ustąpi ani o krok. Opozycja mówi: "Przestańcie zwalać winę na europosłów Platformy i Ursulę von der Leyen". Sprawę komentowali politycy w "Debacie Dnia".

- Wszystkie sprawy, o których rozmawialiśmy - zawieszenie sędziów, zmiana systemu dyscyplinarnego itd... (...) to się już stało. Sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności za zadawanie pytań prejudycjalnych - jest to wpisane w ustawie - niestety często informacje, które docierają do Komisji Europejskiej są zmanipulowane - mówił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odnosząc się do sprawy zablokowanych środków z KPO.

 

ZOBACZ: PiS może liczyć na pomoc PSL ws. KPO? Piotr Zgorzelski: Jesteśmy do dyspozycji

 

- Chcemy tych pieniędzy, czy nie? - pytała Agnieszka Gozdyra.

 

- No właśnie w tej sprawie apelujemy do Komisji Europejskiej, żeby zakończyć ten szkodliwy dla Polski spór. Źródła tego nie są w Brukseli tylko niestety w Warszawie - powiedział Jabłoński, wskazując na byłego szefa polskiej dyplomacji Dariusza Rosatiego, który wraz z nim został zaproszony do "Debaty Dnia".

 

WIDEO - Politycy o KPO w "Debacie Dnia"

 

Przestańcie manipulować, zwalać na PO 

- Przestańcie manipulować. Parlament nie ma żadnej kompetencji, jeżeli chodzi o wstrzymywanie środków. Komisja Europejska o tym decyduje, parlament nie ma nic do gadania - odpowiedział Dariusz Rosati.

 

ZOBACZ: Kaczyński o pieniądzach z KPO: Nie jesteśmy niczemu winni

 

- Wy macie grupę antyeuropejskich radykałów, którzy nie pozwalają na dokonanie tych zmian, o które chodzi. My zrobimy te zmiany w dwa tygodnie, jak będziemy w rządzie - mówił były minister spraw zagranicznych.

 

- Niech pan ciągle nie zwala winy na europosłów Platformy Obywatelskiej i na Ursulę (von der Leyen), która jest Niemką, jak mówicie, bo to nie jest jej wina - dodał Rosati.

hlk / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie