Bydgoszcz. Siostry klaryski znalazły trzymiesięcznego chłopczyka w "oknie życia"

Świat
Bydgoszcz. Siostry klaryski znalazły trzymiesięcznego chłopczyka w "oknie życia"
Zdj. ilustracyjne, fot. Caritas Polska
"Okno życia", zdj. ilustracyjne

Siostry klaryski z Bydgoszczy znalazły w poniedziałek trzymiesięcznego chłopczyka w "oknie życia". Lokalne media potwierdziły tę informację w policji.

Siostry klaryski znalazły dziecko w "oknie życia" przy ul. Gdańskiej 56 w poniedziałek wczesnym popołudniem. 

 

"Dziś (21 października - przyp. red.) o godzinie 13.30 otrzymaliśmy informację, że do "okna życia" został przyniesiony 3-miesięczny chłopczyk. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania" - przekazała portalowi bydgoszcz.naszemiasto.pl kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dziecko trafiło do szpitala

Polskie Radio skontaktowało się z prałatem Wojciechem Przybyłą. 

 

- Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem "okna życia" - przekazał Radiu PiK dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej. Dodał, że niemowlę "zostało już zabezpieczone pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne".

 

ZOBACZ: Noworodek w łódzkim Oknie Życia. Dziecko miało przy sobie karteczkę

 

- Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka - tłumaczył. 

 

"Okno życia" w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej powstało 13 lat temu. Założone zostało przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Ostatni raz alarm z okna siostry odebrały w styczniu 2020 roku. Wtedy zostawiony został 20-miesięczny chłopczyk. W całej historii w punkcie pozostawiono czworo dzieci. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie