Kielce. Chłopiec znaleziony w Oknie Życia. Ma kilka tygodni

Polska
Kielce. Chłopiec znaleziony w Oknie Życia. Ma kilka tygodni
Facebook/Caritas Diecezji Kieleckiej
W tym Oknie Życia odnaleziono kilkutygodniowego chłopca

W Oknie Życia, prowadzonym przez Caritas Diecezji Kieleckiej, odnaleziono kilkutygodniowego chłopca. Niemowlę odebrały siostry nazaretanki. Było zadbane i w dobrym stanie zdrowia. Osoba, która pozostawiła dziecko, przekazała również kosmetyki do jego pielęgnacji.

Chłopczyka znaleziono w Oknie Życia przy kieleckim placu Najświętszej Maryi Panny w sobotę 19 lutego. Jak powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora tamtejszej Caritas, siostry Nazaretanki usłyszały alarm, który załącza się po otwarciu okna.

 

ZOBACZ: Radom. Pobity trzylatek w szpitalu. Dziecko jest w stanie krytycznym

 

Jedna z zakonnic pobiegła sprawdzić, co się dzieje. Wcześniej zdarzały się sytuację, że w oknie pozostawiane były dziecięce ubranka czy artykuły do pielęgnacji niemowląt. - Tym razem okazało się, że w oknie jest kilkutygodniowy chłopczyk – opisał ks. Banasik.

 

Przy chłopcu pozostawiono artykuły do pielęgnacji

Siostry powiadomiły pogotowie i policję. - Dziecko wyglądało na zadbane i w dobrym stanie zdrowia. Pozostawiono je z podręcznymi artykułami do pielęgnacji niemowląt. Chłopca zabrano do szpitala na szczegółowe badania. W dalszej kolejności chłopiec zostanie skierowany do rodzinnego pogotowia opiekuńczego, a stamtąd zapewne trafi do rodziny adopcyjnej – dodał ksiądz.

 

To trzecie dziecko pozostawione w kieleckim Oknie Życia od początku jego powstania w 2009 roku.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie