Warszawa. Noworodek w Oknie Życia przy ul. Hożej

Polska
Warszawa. Noworodek w Oknie Życia przy ul. Hożej
Polsat News/ Zdj. ilustracyjne

W sobotę 29 stycznia o godz. 3:25 w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły noworodka - poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej. To już dziewiętnaste dziecko pozostawione w Oknie Życia, przy tym klasztorze sióstr franciszkanek w Warszawie.

- Siostry natychmiast - zgodnie z procedurami - wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie - podkreśliła cytowana w komunikacie Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej siostra Anna Uberman.

 

Zaznaczono w nim, że franciszkanki Rodziny Maryi spontanicznie nadały chłopcu imię wczorajszego patrona - św. Tomasza z Akwinu. - Mały Tomaszek to już 19 dziecko pozostawione w Oknie Życia na ul. Hożej 53. W zeszłym roku nie było, ale w 2020 w Oknie Życia pozostawiono dwoje dzieci: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię - przypomniała siostra Anna.

 

ZOBACZ: Wrocław. Dziecko w oknie życia. Zakonnice nadały dziewczynce imię

 

Siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci w Oknie Życia, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

 

Okno Życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

prz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie