Dzierżoniów. Platforma widokowa wzbudziła kontrowersje. Zyskała ogólnopolski rozgłos

Polska
Dzierżoniów. Platforma widokowa wzbudziła kontrowersje. Zyskała ogólnopolski rozgłos
Polsat News
Tabliczka znajdująca się obok platformy widokowej w Myśliszowie

Platforma widokowa rozsławiła gminę Dzierżoniów w województwie dolnośląskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej zaskakująco małe rozmiary i tabliczka informująca o "niebiańskim widoku", którego nie można było zobaczyć podczas inauguracji, bo przeszkadzała mgła. Platforma zdobyła ogólnopolską sławę i stała się lokalną kością niezgody oraz obiektem kpin.

Leśnicy i władze gminy Dzierżoniów postanowili zainaugurować lokalną inwestycję. Podest widokowy nie wygląda może imponująco, ale ważniejsze jest to co widać z niego.

 

- No jest ładny widok na Bielawę, Dzierżoniów i Pilawę - oceniła mieszkanka okolicznego Myśliszowa.

 

Wprawdzie w dniu inauguracji pogoda sprawiła, że nie było widać nic, ale mgła bywa przejściowa.

 

- Zbudowaliśmy coś takiego i mam nadzieję, że będzie długo służyć turystom - stwierdził Roman Bereźnicki z Nadleśnictwa Świdnica.

Ogólnopolski rozgłos

Platformy widokowe zwykle kojarzą się z tym co zbudowano. Natomiast skromna skala tej w Myśliszowie paradoksalnie sprawiła, że jej medialna sława znacznie przekroczyła granice gminy. Ogólnopolskie media piszą, że z podestu śmieje się cała Polska, i że to inwestycja na miarę Monty Pythona.

 

Podzieliło to mieszkańców na frakcję zwolenników:

 

- Tam widać cały zarys Gór Sowich. Goście z Pomorza byli zadowoleni - przekazała jedna z nich.

 

ZOBACZ: Mariusz Kamiński: Pierwszy odcinek zapory elektronicznej na granicy z Białorusią gotowy

 

I sceptyków:

 

- To tak jakby wyjść na taras. Niebo widać i sąsiadów - zauważyła kolejna. - Czy Ślęża jest widoczna? No Ślężę to ja i stąd widzę, nie muszę iść tam, żeby zobaczyć Ślężę - dodała.

 

ZOBACZ WIDEO: Platforma widokowa w gminie Dzierżoniów wzbudza kontrowersje

Sława na miarę Krzysztofa Piątka

Ale to właśnie dzięki inwestycji, wartej kilka tysięcy złotych, gmina Dzierżoniów zyskała rozgłos dorównujący sławie najsłynniejszego Dzierżoniowianina, Krzysztofa Piątka. Dodatkowo platformę otwarto w dniu, w którym strzelił on zwycięskiego gola w meczu reprezentacji Polski z Chile. 

 

- Jest to teren atrakcyjny, odwiedzany przez turystów, pieszych i rowerzystów. Myślę, że uzyska uznanie wśród turystów - powiedział wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

 

Choć wśród miejscowych pozostaje kością niezgody - tak, jak to miało miejsce w przypadku głośnych inwestycji samorządowych - takich jak słynna strefa relaksu w Warszawie i państwowych - jak patriotyczne ławeczki rozsiane po całej Polsce. 

 

jsd/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie