Wybuch w Przewodowie. Wydanie specjalne Polsat News

Polska
Wybuch w Przewodowie. Wydanie specjalne Polsat News
Polsat News
Sejm: Informacja premiera ws. sytuacji po wtorkowym wybuchu pocisku w Przewodowie.

Minutą ciszy posłowie uczcili popołudniu dwie osoby, które zmarły w Przewodowie, następnie premier przedstawił informację ws. sytuacji po wtorkowym wybuchu pocisku, a na zakończenie posłowie odśpiewali hymn. Poseł Robert Winnicki wnioskował o debatę parlamentarną poświęconą wczorajszym wydarzeniom, ale jego apel pozostał bez odpowiedzi. Przez cały dzień pokazywaliśmy wydanie specjalne Polsat News.

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby.

 

Korespondent Polsat News w Ukrainie Mateusz Lachowski ustalił nieoficjalnie, że na Przewodów spadł pocisk manewrujący KH-101.

 

ZOBACZ: Przewodów. Dmitrij Miedwiediew: Zachód prowadzi wojnę hybrydową z Rosją

 

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w tej sprawie z prezydentem USA Joe Bidenem. W nocnym oświadczeniu dla mediów polski prezydent powiedział, że "nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze".

Kto wystrzelił rakietę?

Prezydent USA Joe Biden oświadczył w środę po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji, że "to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji".

 

ZOBACZ: Przewodów. Jak zareaguje NATO? Dr Dębski: Zamknięcie nieba nad Ukrainą publicystycznie brzmi ładnie

 

Agencja Associated Press poinformowała z kolei, że rakieta, która spadła na Przewodów to pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski.

dk/sgo/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie