Bielsko-Biała. Jarosław Kaczyński: Polacy nie są narodem niedołęgów. Zwykle zapobiegliwi mają więcej

Polska
Bielsko-Biała. Jarosław Kaczyński: Polacy nie są narodem niedołęgów. Zwykle zapobiegliwi mają więcej
Polsat News
Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej

- Polacy jak zwykle zapobiegliwi, mają więcej niż się wydawało - powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński, wyrażając przekonanie, że Polacy zaopatrzyli się w zapasy węgla większe niż potrzeby. Ocenił, że "Polacy nie są narodem niedołęgów".

- Jeżeli przejdziemy dobrze zimę, a wszystko na to wskazuje, że także myśmy spełnili swoje obowiązki - powiedział prezes PiS odnosząc się do rządowych działań dotyczących sprowadzania do Polski węgla po nałożeniu na Rosję embarga. 

 

Ocenił, że "Polacy, jak zwykle zapobiegliwi, mają więcej, niż się wydawało". - Polacy naprawdę nie są niedołęgami. Wręcz przeciwnie - stwierdził Kaczyński. 

 

Szef PiS przyznał, że udane przetrwanie zimy i zapewnienie Polakom dostępu do zaopatrzenia w węgiel sprawi, że "nawet eksperci i socjologowie, którzy nas bardzo nie lubią, przyznają, że otwiera się droga do naszego zwycięstwa".

Prezes w objeździe po kraju

Jarosław Kaczyński kontynuuje odwiedzanie miejscowości w całej Polsce i spotyka się z sympatykami i wyborcami. 

 

ZOBACZ: Krzysztof Gawkowski: Jeśli Kaczyński dogada się z UE, to da sobie szansę, by nie przegrać

 

W niedzielę odwiedził m.in. Bielsko-Białą, gdzie mówił także o pomocy dla samorządów od rządu PiS. 

 

- Wsparliśmy samorządy, bo to one to bezpośrednio wykonują, potężnymi sumami. Poszły na to w ciągu ostatnich lat naprawdę grube dziesiątki mld zł. Poszły na to, żebyśmy mogli każdemu powiatowi, każdej gminie dać pieniądze. Ja naprawdę jestem bardzo rad, a nawet mogę powiedzieć, że jestem wzruszony, kiedy podchodzą do mnie, tacy na ogół już starsi wiekiem i stażem samorządowcy i mówią mi: "Wie pan, ja przez tyle lat już jestem tym wójtem i nie mogłem dla tej naszej gminy w gruncie rzeczy nic zdziałać. A teraz mogę. Teraz w końcu mogę załatwiać sprawy. Mogę budować drogi. Mogę budować różnego rodzaju gmachy, szkoły, domy kultury, naprawiać, udoskonalać, dostarczać różnego rodzaju nowoczesnej aparatury. Krótko mówiąc, mogę działać tak naprawdę na korzyść gminy, a nie tylko administrować tym, co już jest" - tłumaczył prezes.

laf / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie