Pomorskie. Ciało noworodka w zamrażarce. Prokuratura podejrzewa zabójstwo

Polska
Pomorskie. Ciało noworodka w zamrażarce. Prokuratura podejrzewa zabójstwo
Polsat News

Ciało noworodka, które odnaleziono w weekend w zamrażarce w domu na Pomorzu, miało rany kłute. . Dziecko urodziło się żywe, a jego matką była 16-latka. - Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny - powiedziała rzeczniczka gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk. Śledczy chcą przesłuchać nastolatkę jako podejrzaną o dokonanie zabójstwa.

Ciało noworodka odnaleziono w weekend na terenie powiatu sztumskiego. Lokalne media media podały, że było ono ukryte w zamrażarce, a matką dziecka była jest 16-latka. Śledczy nie udzielali wówczas szerszych informacji.

Sekcja zwłok noworodka. Urodził się żywy

Pierwsze wyniki sekcji zwłok Polsat News poznał w środę. Okazało się, że dziecko miało rany zadane ostrym narzędziem. Był to chłopczyk, który w chwili narodzin - w dziewiątym miesiącu ciąży - był zdolny do życia. Wcześniej nie było wiadomo, czy doszło do zabójstwa, a może noworodek urodził się już martwy.

 

ZOBACZ: Podkarpackie: Pijana babcia wiozła wnuczki. W aucie był ojciec i dziadek dzieci, obaj nietrzeźwi

 

- Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny wynikły z powodu obrażeń. Poród nastąpił około tygodnia przed odnalezieniem zwłok - powiedziała w Polsat News Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura zbada, czy dziecko straciło życie podczas porodu

O śmierci dziecka służby dowiedziały się, ponieważ nastolatka źle się poczuła, a jej matka wezwała lekarza - informowało Radio Gdańsk. Podczas badania okazało się, że dziewczyna była w ciąży. Wtedy 16-latka przyznała, że niedawno urodziła lub poroniła i powiedziała, gdzie ukryła zwłoki.

 

ZOBACZ: Gdańsk. 22-letni Patryk D. skazany na dożywocie. Zabił, poćwiartowął i ukrył ciało byłej dziewczyny

 

Tych doniesień Wawryniuk nie potwierdziła. Przekazała z kolei, że prokuratura wniosła o przesłuchanie nastolatki w charakterze podejrzanej o dokonanie zabójstwa. Śledczy będą rozstrzygać, czy do śmierci chłopca doszło w trakcie porodu i pod jego wpływem, a może już po narodzinach. Od tego zależy klasyfikacja czynu.

 

Prokuratura wnioskuje również, by 16-latkę umieścić w schronisku dla nieletnich.

wka/ Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie