Gdańsk. 22-letni Patryk D. skazany na dożywocie. Zabił, poćwiartowął i ukrył ciało byłej dziewczyny

Polska
Gdańsk. 22-letni Patryk D. skazany na dożywocie. Zabił, poćwiartowął i ukrył ciało byłej dziewczyny
Polsat News
Wyrok jest prawomocny

Na dożywocie sąd skazał 22-letniego Patryka D. za zabójstwo byłej dziewczyn Pauliny. Mężczyzna poćwiartował i ukrył ciało. Przyznał się do winy

Do mordu doszło w Piotrowie koło Nowego Dworu Gdańskiego w 2020 roku. Mężczyzna udusił 23-letnią Paulinę. Ciało poćwiartował i ukrył na polu w okolicach miejscowości.

 

Powodem miała być zazdrość wtedy 20-letniego Patryka. Znajomość zawarli przez internet. Paulina pochodziła z miejscowości Baliki opodal Łomży. Na początku 2019 roku zerwała znajomość z Patrykiem D. 

Dożywocie dla 22-latka

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił we wtorek wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na 25 lat więzienia.

 

Wyrok jest prawomocny.

Makabryczna zbrodnia 

W dniu zaginięcia kobiety jej matka otrzymała SMS: "Mieszkanie mamy na teraz. Chcę trochę czasu dla siebie na własne życie. Żeby spróbować żyć sama. Byłabym wdzięczna za jakieś dwa miesiące bez kontaktu".

 

Ta wiadomość zaniepokoiła rodzinę, która zgłosiła policji zaginięcie. Funkcjonariusze od początku podejrzewali o zbrodnię byłego chłopaka dziewczyny Patryka D. Mężczyzna był widziany z Pauliną w Nowym Dworze Gdańskim, ale początkowo twierdził, że po spotkaniu rozstali się.

 

ZOBACZ: Gdańsk: brutalne zabójstwo byłej dziewczyny. Patryk D. skazany na 25 lat

 

W maju 2020 roku Patryk D. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał śledczym miejsca, gdzie zakopał szczątki dziewczyny. Wykonane badania DNA potwierdziły, że poćwiartowane ciało, to zaginiona w marcu Paulina.

 

Patryk D. tłumaczył śledczym, że kobieta miała myśli samobójcze i chciała, by pomógł jej umrzeć. Prokuratura nie znalazła na to dowodu. Jej zdaniem motywem mogła być zazdrość. Patryk D. został poddany badaniom sądowo-psychiatrycznym. Biegli orzekli, że w chwili popełniania zbrodni był poczytalny.

 

laf / Radio Gdańsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie