Zmiany w paszportach. W najbliższych dniach nie wyrobisz dokumentu

Polska
Zmiany w paszportach. W najbliższych dniach nie wyrobisz dokumentu
Polsat News

W najbliższych dniach nie wyrobimy paszportu. W nagłych i uzasadnionych przypadkach możliwe będzie tylko wydanie dokumentu tymczasowego. Punkty paszportowe mają zacząć działać na nowo 14 listopada. Teraz zawieszają obsługę klienta z powodu wejścia w życie nowej ustawy i uruchomienia Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Przerwa ma potrwać od godz. 14 we wtorek do 13 listopada. W tym czasie organy zajmujące się paszportami nie będą przyjmowały wniosków o wydanie tych dokumentów, nie będzie też możliwości odebrania gotowych paszportów. 

 

Niedogodności związane są z wdrożeniem nowego systemu obsługującego te dokumenty. 

"Uruchamiamy nowy system"

- Mamy przejściowe niedogodności z wdrożeniem nowego rejestru. Od 13 listopada uruchamiamy nowy system, który będzie znacznie przyjaźniejszy dla naszych obywateli, ale także dla urzędników - powiedziała Polsat News Katarzyna Kopytowska, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Systemami KPRM.

 

WIDEO: Zmiany w paszportach. "Nie zwalniają klienta z przyjścia do urzędu"

 

Przekazała, że "w nowym systemie będzie możliwość korzystania z usług elektronicznych, z których do tej pory nasi obywatele nie mogli korzystać". 

 

ZOBACZ: Przerwa w wydawaniu paszportów. Wchodzą nowe przepisy

 

Zmiany nie zwolnią jednak z obowiązku stawienia się w urzędzie. - Klient składa wnioski osobiście, odbiera osobiście. Przy składaniu jest to konieczne do złożenia odcisków palców, złożenia podpisu i przy odbiorze jest to również weryfikacja odcisków palców, więc ta obecność jest obowiązkowa - tłumaczyła Agnieszka Chromicz.

laf/zdr/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie