20 tys. kibiców na trybunach. Otwarcie nowego stadionu w Katarze

Twitter/Road to 2022
To jedna z większych publiczności na wydarzeniu sportowym od wybuchu pandemii

W piątek w Katarze otwarto czwarty stadion, wybudowany na piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku. Na trybunach zasiadło 20 tys. kibiców, zajmując połowę miejsc. Wszyscy uzyskali wcześniej negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

To jedna z większych publiczności na wydarzeniu sportowym od wybuchu światowego kryzysu epidemicznego w połowie marca.

Stadion Al-Rayyan znajduje się w odległości 24 km na zachód od stolicy kraju - Dauhy i będzie gościć siedem meczów mundialu, w tym jedno spotkanie 1/8 finału.

W otwarciu obiektu uczestniczyli emir Kataru Tamim ibn Hamad Al Sani oraz prezydent FIFA Gianni Infantino. Widzowie obejrzeli finał krajowych rozgrywek pucharowych, w którym drużyna Al-Sadd wygrała z Al Arabi 2:1. Trenerem zwycięzców jest były piłkarz Barcelony Xavi Hernandez.

Mistrzostwa świata w Katarze mają być rozegrane na ośmiu stadionach. Turniej rozpocznie się 21 listopada 2022 roku. Na dwa lata przed tą datą organizatorzy poinformowali, że są już przygotowani w 90 procentach.

Eliminacje w strefie europejskiej ruszą w marcu przyszłego roku.