Rosja. Nowe nagranie z Władimirem Putinem. Nie przejdzie 100 metrów bez ochroniarzy

Świat
Rosja. Nowe nagranie z Władimirem Putinem. Nie przejdzie 100 metrów bez ochroniarzy
PAP/EPA/EVGENY BYATOV/POOL, Twitter/AntonGerashchenko
Władimir Putin

Anton Hraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy, zwrócił uwagę na stan zdrowia Władimira Putina podczas Dnia Jedności Narodowej w Rosji. Ukraiński urzędnik zamieścił w sieci nagranie z obchodów. "Aby przejść 100 metrów do pomnika Putin zabiera samochód i pluton ochroniarzy" - napisał.

W piątek w Rosji obchodzony jest Dzień Jedności Narodowej, święto ustanowione w 2004 roku na pamiątkę odbicia Kremla z rąk Polski w 1612 roku. Prezydent Rosji powielał w piątek tezę sugerującą, że Polska chciałaby "zagarnąć część Ukrainy".

 

Podczas obchodów Władimir Putin złożył kwiaty pod pomnikiem Kuźmy Minina i Dmitrija Pożarskiego w Moskwie. To wydarzenie zwróciło uwagę doradcy szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Anton Hraszczenko. 

"Dzień Jedności Narodowej w Rosji: aby przejść 100 metrów od Baszty Spasskiej do pomnika Minina, Putin zabiera samochód i pluton ochroniarzy" - napisał na Twitterze, dodając nagranie. 


Na krótkim wideo widać, gdzie dokładnie podjeżdża limuzyna, w której znajduje się Władimir Putin.

Czy Władimir Putin jest chory?

Doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia Putina pojawiają się w mediach ze zwiększoną częstotliwością po rozpoczęciu przez Rosję wojny w Ukrainie. W sierpniu, bazując na mowie ciała Putina, wskazywano, że najprawdopodobniej choruje na Parkinsona

 

ZOBACZ: Wyciekły nowe informacje o stanie zdrowia Putina. Przywódca Rosji ciężko chory

Na początku listopada brytyjski dziennik "The Sun" opublikował maile, z których wynika, że Putin nie tylko zmaga się ze wczesnym stadium choroby Parkinsona, ale ma także raka trzustki i prostaty.  

anw/arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie