Moskwa. Awaria prądu w czasie narady z Putinem. Ministrowie siedzieli w ciemności

Świat
Moskwa. Awaria prądu w czasie narady z Putinem. Ministrowie siedzieli w ciemności
Kremlin.ru
Władimir Putin odbywał zdalną naradę z ministrami. Nagle u części z nich zgasło światło

W czwartek Władimir Putin odbył wideokonferencję z rosyjskimi ministrami. W jej trakcie doszło do nieoczekiwanego incydentu - po awarii prądu w biznesowej dzielnicy Moskwy dwaj członkowie rządu musieli siedzieć w ciemności.

Jak informują rosyjskie media, w trzech wieżowcach na terenie moskiewskiego City w czwartek po południu wystąpiła przerwa w dostawie prądu. W tych budynkach swoje siedziby mają Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz Ministerstwo Transportu.

 

 

W momencie, gdy zabrakło prądu, trwała narada szefów resortów z Władimirem Putinem. Agencja informacyjna RBK zdołała uchwycić moment, w którym minister rozwoju Maksym Reszetnikow i minister przemysłu i handlu Denis Manturow przestali być widoczni na ekranie. Część spotkania z prezydentem Rosji byli zmuszeni odbyć w ciemności. 

 

Agencja TASS informowała, że z jednego z budynków, w których wyłączono prąd, ewakuowano ok. 100 osób. Zasilanie zostało już przywrócone. 

 

Według relacji opublikowanej na stronie internetowej Kremla narada dotyczyła przede wszystkim nowych inwestycji. Władimir Putin pytał swoich urzędników także o postępy w odbudowie mostu Krymskiego oraz przygotowania do sezonu grzewczego. 

arż/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie