Warszawa. Protest antyszczepionkowców przed Sejmem. Przynieśli transparent nawiązujący do Auschwitz

Polska
Warszawa. Protest antyszczepionkowców przed Sejmem. Przynieśli transparent nawiązujący do Auschwitz
MAREK BEREZOWSKI/REPORTER
w środę przed Sejmem zebrała się ok. 50 osobowa grupa antyszczepionkowców

Przed Sejmem trwa protest około 50 osobowej grupy antyszczepionkowców. - Zgromadzenie nie jest zarejestrowane, więc wezwaliśmy uczestników do rozejścia się - poinformował rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. Dodał, że policjanci przystąpili do legitymowania uczestników protestu w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń.

Według informacji przekazanych przez rzecznika śródmiejskiej policji, w środę przed Sejmem zebrała się ok. 50 osobowa grupa antyszczepionkowców.

 

Zgromadzeniu przewodniczy prezes stowarzyszenia STOP NOP Justyna Socha, która jest też asystentką posła Konfederacji Grzegorza Brauna. - Zgromadzenie nie zostało zarejestrowane - podkreślił podinspektor. Na zdjęciach widać także posła Grzegorza Brauna z Konfederacji.

 

ZOBACZ: "Szczepienie czyni wolnym". Morawiecki: mroczny obraz, jak nisko potrafią upaść niektórzy politycy

 

- Policjanci sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu za przewodniczenie niezarejestrowanemu zgromadzeniu - tłumaczył policjant.

 

W związku z tym, że protest nie został zarejestrowany funkcjonariusze wezwali uczestników do rozejścia oraz przystąpili do legitymowania osób. - Osoby te nie przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią. Nie trzymają dystansu oraz nie mają założonych maseczek zasłaniających usta i nos - dodał.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie