Katowice: Areszt dla 25-latka, który w sobotę w nocy ukradł tramwaj

Polska
Katowice: Areszt dla 25-latka, który w sobotę w nocy ukradł tramwaj
Polsat News
W momencie zatrzymania 25-latek był trzeźwy

Jest decyzja o trzymiesięcznym areszcie dla 25-latka, który w sobotę w nocy, nie posiadając uprawnień, prowadził tramwaj z Katowic do Chorzowa, zabierając po drodze pasażerów.

W niedzielę sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-latka. - Usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, a także krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego - przekazał w rozmowię z Interią mł. asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.

 

Do zdarzenia doszło ok. 15 minut po północy w sobotę. Z zajezdni w Katowicach-Zawodziu wyjechał tramwaj linii nr 33. Powoli dojechał do Chorzowa, gdzie natknął się na niego inny motorniczy. Podejrzenia mężczyzny wzbudziła prędkość, z jaką poruszał się pojazd, a także numer linii, która w tym mieście nie kursuje.

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski: Władze miasta rozważają wstrzymanie ruchu tramwajów

 

Powiadomił przełożonych, którzy podjęli decyzję o zdalnym wyłączeniu zasilania trakcji. Prąd odcięto w pobliżu rynku w Chorzowie, dzięki czemu unieruchomiono skradziony tramwaj.

25-latek ze Świętochłowic

Na miejsce wezwana została policja. - Okazało się, że za kierownicą siedział 25-latek ze Świętochłowic. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Nie miał uprawnień do kierowania tramwajami. Został zatrzymany - poinformował polsatnews.pl mł. asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.

 

WIDEO: Ukradł w nocy tramwaj

 

Tramwaje Śląskie oraz mundurowi wyjaśniają, jak mężczyźnie udało się wkraść na teren zajezdni i wyjechać z niej tramwajem. Wiadomo, że pojazd marki Pesa był w trakcie przeglądu. 

 

an/ sgo / polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie