Napady kaszlu i utrata wagi. Przecieki ws. zdrowia Władimira Putina

Świat
Napady kaszlu i utrata wagi. Przecieki ws. zdrowia Władimira Putina
PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/ KREMLIN POOL/ SPUTNIK/POOL
Władimir Putin

Krewni prezydenta Rosji Władimira Putina są zaniepokojeni jego napadami kaszlu, ciągłymi nudnościami, brakiem apetytu i utratą wagi - poinformował telegramowy kanał General SVR, powołując się na źródło z Kremla. Jak dodano, rosyjski przywódca przeszedł w weekend badania.

Bliskie środowisko rosyjskiego prezydenta martwi się, że jego "utrata wagi i uporczywy kaszel" stają się zauważalne i mogą być postrzegane przez elity w Rosji jako "oznaka szybko pogarszającego się stanu zdrowia" - przekazał kanał General SVR, nie precyzując jednak o jakich bliskich chodzi. Ten sam kanał na Telegramie twierdził wcześniej, że Putin cierpi z powodu nowotworu.

 

Przywódca Rosji podkreśla, że nie ma problemów ze zdrowiem i jest w dobrej formie. Jednak według kanału General SVR, pomimo tego, że Putin wydaje się rozdęty i opuchnięty na twarzy, prezydent stracił w ostatnich miesiącach ponad 8 kilogramów. 

Putin niechętnie pojawia się na publicznych spotkaniach

Zwrócono też uwagę, że podczas spotkania z wicepremierem Dmitrijem Czernyszenką, Putin brzmiał nieswojo, miał uporczywy kaszel i przemawiał cichym oraz słabym głosem. Ponadto mówił pospiesznie, chcąc szybko skończyć spotkanie.

 

 

Ponadto prezydent Federacji Rosyjskiej był widziany publicznie tylko raz między piątkiem a niedzielą i to podczas spotkania online. To w tym okresie miał przejść badania lekarskie ze względu na pogarszające się zdrowie. Twierdzi się, że takie spotkania, w którym uczestniczył Putin są nagrywane we wcześniejszym terminie, edytowane, a następnie transmitowane tak, jakby były nadawane na żywo.

 

Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie często pojawiają się spekulacje na temat złego stanu zdrowia 70-letniego prezydenta Rosji. Kanał General SVR od dawna twierdzi, że Putin cierpi na raka żołądka, chorobę Parkinsona i zaburzenia schizoafektywne. Twórcy kanału powołują się na źródło z bliskiego, kremlowskiego otoczenia prezydenta. Jego autorem jest podobno przebywający na wygnaniu rosyjski generał-lejtnant, znany pod pseudonimem Wiktor Michajłowicz. Chociaż nie można zweryfikować informacji przekazywanych przez General SVR, kanał niedawno trafnie poinformował o strategii mobilizacyjnej Putina. 

 

jsd/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie