Rosja: Propagandysta Anton Krasowski wzywał do topienia dzieci. Został zwieszony

Świat
Rosja: Propagandysta Anton Krasowski wzywał do topienia dzieci. Został zwieszony
flickr/manhhai
Rosyjski propagandysta ukarany

Rosyjski propagandysta Anton Krasowski, który na antenie Russia Today wzywał do "wrzucania ukraińskich dzieci do rzeki lub palenia ich w domach" został zawieszony. "Te słowa były dzikie i obrzydliwe. Być może Anton wyjaśni, co spowodowało to chwilowe szaleństwo" - napisała redaktor naczelna RT Margarita Simonjan.

Po tym, jak ogólnoświatowe media obiegło nagranie skandalicznej rozmowy czołowego prokremlowskiego propagandysty Antona Krasowskiego z pisarzem science-fiction Siergiejem Łukanienko, zareagowała redaktor naczelna telewizji RT Margarita Simon.

 

"Przerwaliśmy czasowo naszą współpracę, ponieważ ani ja, ani reszta zespołu RT nie może sobie pozwolić na to, by być kojarzonym z podobnymi zachowaniami" - napisała. 

"Być może Anton Krasowski wyjaśni to szaleństwo"

Simon dodała, że słowa Antona Krasowskiego były "dzikie i obrzydliwe". "Być może Anton wyjaśni, co za chwilowe szaleństwo spowodował, że wyrwały mu się takie słowa. Trudno mi uwierzyć, że Krasowski szczerze wierzy, że te dzieci należy utopić" - napisała.

 

ZOBACZ: "Wrzątek, prąd i wieszanie kobiet". Ukrainka opowiedziała o torturach Rosjan

 

"Dla dzieci Ukrainy, jak również dla dzieci Donbasu i wszystkich innych dzieci pragnę, aby to wszystko skończyło się jak najszybciej, aby mogły żyć i uczyć się w pokoju - w języku, który uważają za ojczysty" - dodała później. 

 

Krasowski przeprosił

Sam Krasowski odniósł się do swoich słów na rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte. "Dałem się ponieść na antenie. Przepraszam wszystkich, których to poruszyło, przepraszam Margaritę, wszystkich, którzy uważali ten komentarz za dziki, nie do pomyślenia i nie do przełknięcia" - pisał. 

 

Aleksander Bastrykin przewodniczący Komitetu Śledczego na temat wypowiedzi Krasowskiego po tym, jak wpłynęły skargi od internautów. 

Kułeba: Agresywne podżeganie do ludobójstwa

Do sprawy odniósł się minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, który napisał, że wypowiedź Krasowskiego to "agresywne podżeganie do ludobójstwa. 

 

"Rządy, które nadal nie zakazały RT, muszą obejrzeć ten fragment. To jest to, za czym stoisz, jeśli pozwolisz RT działać w swoich krajach" - napisał na Twitterze.

 

Skandaliczna rozmowa na antenie RT. "Trzeba było utopić te dzieci".

Podczas rozmowy na antenie rosyjskiej telewizji Russia Today (RT), pisarz science-fiction Siergiej Łukanienko przytoczył historię ze swojego wyjazdu do Ukrainy, gdy był jeszcze dzieckiem. Jak mówił, spotkał tam inne dzieci, które twierdziły, że są pod rosyjską okupacją i bez niej żyłoby im się lepiej.

 

ZOBACZ: Szojgu oskarża Ukrainę o plany użycia "brudnej bomby". Jest odpowiedź

 

Na te słowa znany propagandysta telewizji RT, szef dyrekcji jej rosyjskojęzycznych programów Anton Krasowski odpowiedział, że "trzeba było utopić te dzieci". - Jak ktoś powie, że okupuje go Moskwa, od razu trzeba wrzucić go do rzeki z silnym nurtem - mówił.

 

To nie jedyne skandaliczne wypowiedzi Krasowskiego podczas tej rozmowy. Mówił też o gwałtach na Ukrainkach i rozstrzelaniu Ukraińców, którzy przeżyją inwazję. 

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie