Gdańsk: Pobili i zostawili 56-latka na dworze w bieliźnie. Ma połamaną czaszkę

Polska
Gdańsk: Pobili i zostawili 56-latka na dworze w bieliźnie. Ma połamaną czaszkę
KMP w Gdańsku

Nie tylko pobili, ale też rozebrali swoją ofiarę, związali i zostawili na dworze. Pokrzywdzony ze złamaniami kości czaszki i żeber trafił do szpitala. Trzech podejrzanych mężczyzn zostało zatrzymanych, decyzją sądu, trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

"Pod blokiem leży związany, nagi i pobity mężczyzna" - takie zgłoszenie otrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci z Gdańska.

 

Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie faktycznie znaleźli 56-latka. Mężczyzna leżał na ziemi w samej bieliźnie, miał widoczne obrażenia na całym ciele. Jego ręce i nogi były związane taśmą klejącą. 

 

ZOBACZ: Tarnów: Podano wstępne wyniki sekcji zwłok czteroosobowej rodziny

 

"Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie podczas badań okazało się, że na skutek pobicia doznał między innymi złamania kości czaszki, kości nosowej oraz obrażeń narządów wewnętrznych" - poinformowali policjanci. 

Pili alkohol, doszło do kłótni

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału ustalili, że tego brutalnego pobicia mogło dokonać trzech mężczyzn, którzy wcześniej pili z poszkodowanym alkohol. Miało dojść pomiędzy nimi do kłótni, podczas której trzech kompanów rzuciło się na 56-latka, pobiło i skrępowało. 

 

"Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do tej sprawy trzech mężczyzn w wieku 21 i 38 lat. Zostali doprowadzeni do prokuratury" - podali mundurowi. 

Sprawcy pobicia usłyszeli zarzuty

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd zdecydował o objęciu ich 3-miesięcznym aresztem. 

 

ZOBACZ: Kujawsko-Pomorskie. Rodzina z dzieckiem zakleszczona między ciężarówkami

 

"Za pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Za udział w pobiciu, w którym naraża się człowieka na ciężki uszczerbek na zdrowiu, grozi od 3 lat pozbawienia wolności" - podała policja.

mst/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie