Węgiel drogi, więc wydobył go sam. Policja zabezpieczyła 15 ton

Polska
Węgiel drogi, więc wydobył go sam. Policja zabezpieczyła 15 ton
KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 ton urobku węglowego

Funkcjonariusze zatrzymali w Wałbrzychu 43-latka, który ukrywał blisko 15 ton nielegalnego urobku węglowego. W pomieszczeniu stwierdzono obecność profesjonalnej kruszarki do węgla. Jak przekazała reporterka Polsat News, służby ustalają czy mężczyzna trudnił się paserstwem. W toku przeszukania znaleziono także narkotyki.

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia. Teren wraz z zabudowaniami był wynajmowany przez 43-letniego mieszkańca miasta - podała reporterka Polsat News Katarzyna Janke.

Funkcjonariusze znaleźli duże ilości węgla

- Taki surowiec prawdopodobnie został wydobyty w sposób bezprawny z jednego z urobisk w okolicy - powiedział oficer prasowy Marcin Świeży. - Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli 340 worków jutowych - a w nich 15 ton urobku węglowego - oraz profesjonalną kruszarkę do węgla - dodał.

 

Jak przekazał Marcin Świeży, funkcjonariusze ujawnili również duże ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. W sprawie zatrzymano 43-letniego najemcę posesji.

 

Policja zabezpieczyła profesjonalną kruszarkę do węglaKMP Wałbrzych
Policja zabezpieczyła profesjonalną kruszarkę do węgla

 

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu postawiła mężczyźnie zarzut paserstwa oraz posiadania substancji psychotropowych i odurzających. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

ZOBACZ: Śląskie. Długie kolejki po węgiel i zapisy na zapisy

 

Jak przekazała reporterka Polsat News, zarzuty mogą ulec zmianie, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze prowadzić będą teraz postępowanie karne, podczas którego wyjaśni się, jak mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego urobku oraz czy nie sprzedawał go.

 

WIDEO: Policja zabezpieczyła 15 ton nielegalnego węgla. Znaleziono także narkotyki

 

 

Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem. 43-latek objęty został dozorem policyjnym.

mbl/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie