Belgia. Tabletki antykoncepcyjne dla gołębi. Pomysł na walkę z plagą ptaków

Świat
Belgia. Tabletki antykoncepcyjne dla gołębi. Pomysł na walkę z plagą ptaków
Pixabay
Kłopot z gołębiami wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców większych miast

Tabletki antykoncepcyjne w karmnikach - to pomysł władz jednego z belgijskich miast jako jedno z narzędzi do walki z plagą gołębi. Samorządowcy zapewniają, że nie będzie miało to negatywnego wpływu na zdrowie ptaków.

Choć gołębie są niewielkich rozmiarów, w miastach stanowią często niemały problem. Ptaki te przyczyniają się m.in. do rozprzestrzeniania bakterii, są także zmorą właścicieli i mieszkańców budynków, na których stada gołębi odpoczywają i nocują. Odchody tych stadnych zwierząt powodują uporczywe i trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Tabletki antykoncepcyjne dla gołębi

Kłopot z gołębiami wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców większych miast. Część postuluje, by je tępić, inni uważają, że ptaki te są warte ochrony i opieki. Władze jednego z belgijskich miast uważają, że znalazły rozwiązanie. Chcą podawać gołębiom tabletki antykoncepcyjne.

 

ZOBACZ: Świdnica. Konie na drodze wojewódzkiej. Policjanci schwytali zwierzęta i przekazali je właścicielce


Radni miasta Willebroek tłumaczą swoją decyzję nadmierną populacją tych ptaków i zapewniają, że pigułki nie będą miały dla zwierząt "negatywnych konsekwencji zdrowotnych".

Antykoncepcja w karmnikach

Rada miasta uznała, że populacja gołębi w Willebroek w prowincji Antwerpia na północy Belgii jest zbyt duża i stała się uciążliwa dla mieszkańców. Największym problemem jest kwestia ptasich odchodów w przestrzeni publicznej. Działania, które podjęto do tej pory, m.in. strachy na wróble czy ostre przedmioty na pomnikach, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

 

ZOBACZ: USA. Przerażające starcie z dzikim kotem. Myśliwy sam stał się zwierzyną łowną


- Te rozwiązania są skuteczne, ale mają niewielki zasięg - oświadczył radny Bavo Anciaux, cytowany przez "Het Nieuwsblad". Urzędnicy powiedzieli, że chcą umieszczać tabletki antykoncepcyjne w dozownikach z karmą dla gołębi. Karmniki znajdują się w dwóch różnych lokalizacjach.

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie