Meksyk. Chmara ptaków spadła na ziemię. Szokujące wideo

Świat
Meksyk. Chmara ptaków spadła na ziemię. Szokujące wideo
Pixabay/Twitter
Setki ptaków spadły na ziemię

Wideo, na którym widać, jak dziesiątki ptaków spada na ziemię, stało się wiralem w sieci. Władze miasta Chihuahua w Meksyku starają się wyjaśnić, co było przyczyną śmierci żółtogłowych kosów, którą widać na szokującym nagraniu.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak blisko sto żółtogłowych kosów - migrujących na zimę z północnej Kanady do Meksyku - rozbija się o ziemię. Do incydentu doszło rankiem 7 lutego.

 

Lokalna gazeta "El Heraldo de Chihuahua" poinformowała, że okoliczni mieszkańcy wezwali policję po tym, jak natknęli się na martwe ptaki na drogach i chodnikach. Funkcjonariusze zbadali miejsce zdarzenia i potwierdzili, że znaleźli "setki" kosów.

Dlaczego ptaki spadły na ziemię?

Są różne teorie dotyczące tego, jak mogło dojść do śmierci ptaków. Lokalny weterynarz sugeruje, że mogły nawdychać się toksycznych oparów.   

 

ZOBACZ: Bielik, bocian i 11 kruków - odnaleziono martwe ptaki. Ktoś mógł je otruć

 

- Na podstawie zachowania ptaków podejrzewam, że sokół lub inny ptak drapieżny zaatakował stado w locie. Podczas manewrów wymijających, członkowie stada zanurkowali, stracili orientację, a wielu z nich zderzyło się z ziemią i zraniło – powiedział z kolei Ronald L. Mumme ornitolog i profesor biologii w Allegheny College w Pensylwanii. - Nie sądzę, żeby ptaki miały problemy, dopóki nie zderzyły się z ziemią. Wygląda na to, że większość z nich mogła odlecieć, ale nie wszystkie były w stanie - dodał.

 

Stwierdził, że ​​teoria, jakoby ptaki nawdychały się toksycznych gazów, nie wyjaśniałaby, dlaczego większość ptaków odleciała.

 

Podobny incydent w Wielkiej Brytanii

Podobny incydent miał miejsce w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii, kiedy setki ptaków spadały z nieba w Pembrokeshire. 

 

Kobieta, która była świadkiem zdarzenia oszacowała, że spadło o ziemię rozbiło się około 200 ptaków. Niektórzy ludzie sugerowali, że może być to związane z działalnością pobliskiej fabryki, czemu firma zaprzeczyła.

 

Wśród teorii pojawiły się także porażenie ptaków prądem oraz atak drapieżnego ptaka.

pgo/zdr / mirror.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie