Los Angeles. Zaatakował matkę mieczem samurajskim. Policja obezwładniła napastnika

Świat
Los Angeles. Zaatakował matkę mieczem samurajskim. Policja obezwładniła napastnika
Wikimedia Commons/LouieRBLX
Zaatakował matkę mieczem samurajskim

23-latek z Los Angeles napadł na swoją matkę z mieczami samurajskmi w dłoniach, dźgnął kobietę, miał też zabić jej psa. Na miejscu interweniowała policja, która obezwładniła i aresztowała mężczyznę. Na nagraniu z kamery funkcjonariusza, które trafiło do sieci, widzimy ranną całą we krwi.

Policjanci z Los Angeles poinformowali, że około godziny 23 we wtorek otrzymali kilka telefonów - zgłaszający alarmowali, że w na South Victoria Avenue w dzielnicy Mid-Wilshire w Los Angeles doszło do napaści na kobietę. 

 

Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, okazało się, że napastnikiem jest 23-latek, który zaatakował swoją matkę mieczem samurajskim. Mężczyzna po przyjeździe policji ruszył w kierunku funkcjonariuszy dzierżąc w dłoniach dwa ostrza. Jak podają media, "próbował załagodzić sytuację".

Policja użyła paralizatora

Na widok agresora mundurowi zaczęli krzyczeć w jego kierunku, nakazując mu odłożyć broń. 23-latek nie posłuchał, zmuszając policjantów do użycia paralizatora

 

ZOBACZ: USA. Niedźwiedź hibernował pod werandą domu. Uśpiono go i odwiedziono do lasu

 

Na wideo, które zarejestrowała kamera służbowa jednego z policjantów, widać, jak napastnik pada na ziemię. "Następnie mundurowi odebrali 23-latkowi broń" - podaje New York Post.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Po obezwładnieniu napastnika policjanci podchodzą do zakrwawionej ofiary i zakładają jej opaskę uciskową. "Kobieta trafiła do szpitala - jej stan jest stabilny" - informowała policja.

 

ZOBACZ: USA. Atak pitbulli na rodzinę. Nie żyje dwoje dzieci. Matka w szpitalu

 

Świadkowie zdarzenia mówili, że napastnik zanim zaatakował kobietę, zabił jej psa. Tej informacji nie potwierdziła jednak policja. 

 

23-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

mst/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie