USA. Niedźwiedź hibernował pod werandą domu. Uśpiono go i odwiedziono do lasu

Świat
USA. Niedźwiedź hibernował pod werandą domu. Uśpiono go i odwiedziono do lasu
YouTube/John Livingston
Przed przeniesieniem niedźwiedzia należało uśpić

Zbliża się czas hibernowania dla czarnych niedźwiedzi. Jeden z nich wybrał sobie dość nietypowe miejsce na zimowy sen. Znaleziono go pod werandą domu. Pracownicy parku musieli zwierzę tymczasowo uśpić i wywieźć do lasu.

Niedźwiedź czarny został znaleziony pod werandą domu w mieście Durango, w stanie Kolorado (USA). Właściciel nieruchomości zgłosił wizytę nieproszonego gościa służbom Parku Narodowego Kolorado.

 

Na miejsce pojechało dwóch pracowników parku, aby zająć się niedźwiedziem. Zwierzę uśpiono za pomocą specjalnego pistoletu. W trakcie podnoszenia zorientowano się jednak, że potrzebne będzie wsparcie.

 

Dopiero dzięki pomocy trzech kolejnych funkcjonariuszy, udało się wyciągnąć niedźwiedzia spod werandy i wnieść na przyczepę

 

 

Przed wypuszczeniem zwierzęcia, pracownicy parku dokonali oceny zdrowia niedźwiedzia oraz zakolczykowali i zachipowali go. 

 

- Był on w całkiem dobrym stanie zdrowia i w zadowalającej kondycji. W zasadzie mógłby już hibernować, gdyby nie to, że wybrał niewłaściwe miejsce - powiedział rzecznik parku John Livingston. Dodał, że niedźwiedź ważył 182 kilogramów i miał około 10 lat.

 

Gdy zakończono ogólne badania, zwierzę odwieziono ponad 90 kilometrów od miejsca schwytania i w lesie wypuszczono na wolność.

 

- Najlepszą rzeczą jest to, że zapewniliśmy bezpieczeństwo niedźwiedziowi i ludziom w mieście - przekazał rzecznik.

Czerne niedźwiedzie mogą ważyć nawet 270 kilogramów

- Te zwierzęta zaczynają szukać miejsca na hibernację. To było idealne, z zacienionym schronieniem, w pobliżu jabłoni - powiedział Livingston. Stwierdził, że czarne niedźwiedzie gromadzą zapasy jedzenia, gdy zbliża się sezon hibernacji. - Niektóre okazy mogą osiągnąć nawet 270 kilogramów - dodał rzecznik.

 

ZOBACZ: Australia: 77-latek trzymał w domu kangura. Zwierzę go zaatakowało

 

Służby przypomniały, że mieszkańcy powinni zabezpieczać kosze na śmieci i sprzątać po sobie, aby dzikie zwierzęta, zachęcone resztkami żywności, nie wchodziły na teren miasta. 

 

mbl/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie