Wojna w Ukrainie. Ukraińskie miasto ostrzelane pociskami zapalającymi

Świat
Wojna w Ukrainie. Ukraińskie miasto ostrzelane pociskami zapalającymi
Twitter.com
Wideo przedstawia ostrzał przy pomocy amunicji zapalającej. Nie jest jasne jaka miejscowość została ostrzelana ani kto stoi za atakiem.

W sieci pojawiło się wideo przedstawiające pociski zapalające, które mają spadać na ukraińską miejscowość o nazwie Petriwka. W Ukrainie jest kilka miejsc o takiej nazwie. W serwisach społecznościowych pojawiły się sugestie, że ostrzelany obszar to dzielnica Pietrowska w Doniecku.

W sieci pojawiło się nagranie z bombardowania amunicją zapalającą miejscowości o nazwie Petriwka.

Ostrzały na obszarach pod kontrolą Rosjan

Nie jest pewne, czy chodzi o osiedle Petriwka w dzielnicy Obołoń w Kijowie, czy też o jedną z wsi o tej nazwie w obwodzie chersońskim lub odeskim. "Petriwki są w obwodach chersońskim, charkowskim, mikołajowskim, odeskim i donieckim" - piszą internauci.

 

Serwis Ukrainian News 24 podawał, że chodzi o rejon Kijowa.

 

 

Według części użytkowników Twittera obszar pokazany na nagraniu to dzielnica Pietrowska w Doniecku, która pozostaje pod kontrolą Donieckiej Republiki Ludowej lub miejscowość Petriwka w obwodzie donieckim pod kontrolą sił ukraińskich. Nie jest jasne, kto stoi za ostrzałem.

 

 

Doniecki serwis It Is Donieck twierdzi jednocześnie na Telegramie, że ostrzelane zostało rosyjskie miasto Biełgorod nad rzeką Doniec, ok. 40 km na północ od granicy z Ukrainą.

 

 

Inne nagranie z Biełgorodu zamieścił na Twitterze ukraiński serwis Tpyxa News, sugerując, że obwód "świętuje wprowadzenie stanu wojennego" przez Władimira Putina. Według serwisu w mieście doszło do "przepięcia w podstacji energetycznej".

 

 

Taką informację miał podać gubernator obwodu biełgorodzkiego.

 

Kolejne nagrania wideo zamieścił Focus Ukraina.

 

Trzy i pół godziny alarmu w Kijowie

Podczas alarmu lotniczego, który ogłoszono w stolicy Kijowie w środę o godzinie 12:49 nie odnotowano żadnych zniszczeń ani ofiar - podała administracja wojskowa stolicy Ukrainy. Alarm lotniczy w stolicy trwał 3 godziny i 31 minut.

 

Agencja Unian, powołując się na mera Kijowa Witalija Kliczkę, poinformowała, że obrona powietrzna zestrzeliła kilka wrogich pocisków nad miastem. Obwodowa Administracja Wojskowa Kijowa informowała, że ​​wśród celów powietrznych wroga zestrzelonych nad regionem znalazły się irańskie drony.

 

ZOBACZ: Kułeba prosił o broń. Izrael: Nie sprzedajemy broni Ukrainie

 

Dowództwo Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy podało z kolei, że o godzinie 15:30 ukraińska armia zniszczyła 4 z 6 pocisków manewrujących i 10 dronów wystrzelonych przez Rosjan - pisze Unian.

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie